Ekim 5, 2023
İstanbul,Türkiye
Nasıl yapılır?

Kesinlikle izlenmesi gereken sinemalar – 2023

Sinema dünyasında mutlaka izlenmesi gereken bazı filmler vardır. Bu yapımlar, izleyen kişiye verilmek istenen mesaj ile seyircinin konulara olan bakış açısını değiştirdikleri için mutlaka izlenmeleri tavsiye edilir. Bizler de bu içeriğimizde, mutlaka izlenmesi gereken en iyi filmleri sizler için bir araya getirdik.

Mutlaka izlenmesi gereken en iyi filmler!

Kanlı Elmas (Blood Diamond)

Kanlı Elmas, Sierra Leone’de 1999’daki iç savaş döneminde geçer ve o dönemki elmas ticaretine dikkat çeker. İç savaşın ortasında, baş karakterlerden biri olan Solomon Vandy, ailesinden ayrılıp kaçırılan oğlu Dia’yı bulmak için mücadele eder. Bunun için Danny Archer ile işbirliği yapar. Filmin oyuncu kadrosunda Leonardo DiCaprio ve Jennifer Connelly gibi ünlü isimler de bulunur.

Piyanist (The Pianist)

Piyanist, Nazi işgali altındaki Polonya’da yaşayan ünlü piyanist Władysław Szpilman’ın hayatta kalma mücadelesini anlatıyor. Szpilman’ın aynı isimdeki romanından uyarlanan bu yapım, mutlaka izlenmesi gereken filmler arasında yer alıyor.

The Platform

Yakın zamanda ikincisi çıkacağı açıklanan dispotik gerilim türündeki The Platform, dikey olarak tasarlanmış bir hapishanede geçmektedir. Bu hapishanede yemekler, yukarıdan aşağıya indirilen platform aracılığıyla mahkumlara ulaştırılır. Ancak aşağıya indikçe yemekler azaldığı için yukarıdakiler bolluk çekerken, alt seviyedekiler ise açlıkla mücadele eder. Film, seyirciyi toplumsal eşitsizlik ve sınıf ayrımcılığı üzerine düşündürmektedir.

Dövüş Kulübü (Fight Club)

Dövüş Kulübü, modern tüketim toplumunun sıkıcı rutininden ve erkek kimliğiyle ilgili sorunlardan bunalan Jack’i merkezine alıyor. Jack, bir uçak yolcuğunda anarşist bir sabıkalı olan Tyler Durden ile tanışır ve zamanla arkadaş olurlar. Ardından ikili, güçlü ve radikal bir alt-kültür oluşturarak “Dövüş Kulübü”’nü kurarlar.

Zamana Karşı (In Time)

Zamana Karşı, insanların genetik olarak programlanmış bir yaşlanma süresine sahip olduğu bir dünyada geçer. İnsanlar, bu dünyada para birimi olarak zaman kullanır. Herkes 25 yaşında doğar, ancak süreleri sınırlıdır. Süresi azalan insanlar, zamanlarını artırmak veya ölümsüzlüğe erişmek için çalışmak zorundadır.

Mutlaka izlenmesi gereken en iyi filmlerin devamı için ikinci sayfaya geçebilirsiniz.

Leave feedback about this

  • Rating