İştahı bıçak gibi kesiyor! Günde bir avuç mutlaka 1 kere tüketin

Leblebi açlığı bastırma konusunda ilk sıralarda yer alan yiyeceklerden biridir. Diyet yapanların, mide ağrısı çekenlerin sıklıkla tükettiği leblebi ile hedeflediğini kiloya düşebilirsiniz. En sevilen atıştırmalıklar arasında yer alan leblebi günde ne kadar yemeli? Tam da bahar mevsimine girdiğimiz şu günlerde iştahınızı leblebi ile kontrol altına alabilirsiniz İşte detaylar:

açlığı bastırma konusunda ilk sıralarda yer alan yiyeceklerden biridir. yapanların, mide ağrısı çekenlerin sıklıkla tükettiği leblebi ile hedeflediğini kiloya düşebilirsiniz. En sevilen atıştırmalıklar arasında yer alan leblebi günde ne kadar yemeli? Tam da bahar mevsimine girdiğimiz şu günlerde iştahınızı leblebi ile altına alabilirsiniz İşte detaylar:

Baharın gelişiyle internette en çok merak edilen konulardan biri hem sağlıklı hem de etkili nasıl kilo verebilirim? sorusu oldu. İştah kesme özelliğiyle adeta kilo vermek isteyenlerin imdadına yetişen leblebi ile istediğiniz kiloya inebilirsiniz.

Az olmasını ve mide asidini azaltmasından kaynaklı diyetisyenlerinde diyet listelerinde yer verdiği leblebiyi gün içerisinde tüketmeye özen gösterin. İşte leblebi yiyerek zayıflamanın formülünü sizlerle paylaşıyoruz.

LEBLEBİ ZAYIFLATIR MI?

Leblebi su çekme özelliğine sahip olduğu için mide viskozitesini arttırır. Bu da midenin boşalmasını geciktirir. Böylelikle gün boyu tok tutarak kilo vermeye olur.

Leblebi ayrıca içeriğinde yer alan diyet lifleri ince bağırsakta sindirilemediği için kilo aldırıcı besin değerleri içermez.

Lif oranın olması nedeniyle de sindirim sistemine iyi ve kabızlığı yok eder.

Leblebi zayıflatır mı

LEBLEBİ KİLO ALDIRIR MI?

Leblebi kilo aldırır mı sorusu tamamen halk arasında bir hurafe olarak geçer. Çünkü yapılan araştırmalara göre leblebi kilo aldırma tam aksine kilo verdirme etkisiyle bilinir.

LEBLEBİ KAÇ KALORİ?

  • 1 gram leblebi yaklaşık 4 kaloridir.
  • 1 kahve fincanı dolusu leblebi yaklaşık 78 kaloridir.
  • 100 gram leblebi yaklaşık 180 kaloridir.
  • 1 avuç leblebi (1 çay bardağı) 180 kaloridir.

Günde bir avuç mutlaka 1 kere tüketin

LEBLEBİ GÜNDE NE KADAR TÜKETİLMELİ?

Uzmanlar özellikle sarı leblebinin tüketilmesi gerektiğini belirtiyor. Sade kavrulmuş birlikte tüketilen sarı leblebinin bir zararı yoktur. 

Günde 1 defa bir avuç şeklinde tüketilmesi gerekiyor. Her gün tükettiğiniz bir avuç leblebi iştahınızı keserek kilo vermenize sağlayacak. 

Bununla birlikte yemeğinize dikkat edip ve günde 1 saat yürüyüş yaptığınız takdirde fazlalıklarınızda kısa içinde kurtulabilirsiniz.

İlginizi Çekecek Konular