iPhone’un bu performans hilesi, TikTok’ta viral oldu!

iPhone performansını Safari tarayıcı ile nasıl artırabilirsiniz? Bu iki basit özellik, sosyal medyada gündem olmayı başardı.

ımızın ayrılmaz bir parçası haline gelirken, akıllı telefonları düzenli tutmak oldukça önemli. Apple ise iPhone'da ın arka planda çalışır durumda kalmasını önerirken, özellikle 'de kullanılmayan sekmelerin kapatılmasını tavsiye ediyor. Bu Safari “kullanım hilesi” ise sosyal medyada viral oldu.

Safari sekmeleri iPhone'da nasıl otomatik kapatılır?

Safari'de çok sayıda sekmenin arka planda açık kalması iPhone performansını etkileyebilir. Ancak her bir sekmeyi elle tek tek kapatmak da istemiyor olabilirsiniz. Apple ise bir önce Safari için sunduğu bir güncellemeyle bunu tek tuşla yapmanıza izin veriyor.

Bu basit ama etkili yöntem, kapatma sürecini kolaylaştıracak. Ayrıca her bir sekmeyi tek tek kapatma ihtiyacından kurtaracak.

  • Adım 1: Safari tarayıcısının sağ alt köşesindeki açık sekmeler simgesini bulun.
  • Adım 2: Simgeye tıklamak yerine, tüm sekmeleri seçeneği menüsü için simgeye basılı tutun.
  • Adım 3: “Tüm Sekmeleri Kapat” butonunu .

Öte yandan Apple, iOS 13'te sekmelerin belirli bir süre sonra otomatik kapatılmasını sağlayan bir özellik sundu. Bu seçeneği etkinleştirmek için şu adımları edebilirsiniz:

  • Adım 1: Ayarlar uygulamasını açın.
  • Adım 2: Safari'yi seçin.
  • Adım 3: Safari seçenekleri sayfasında, “Sekmeleri Kapat” öğesine dokunun.
  • Adım 4: Bu menü üzerinden bir gün, bir hafta veya bir ay sonra otomatik kapatmayı seçebilirsiniz.

Safari kullanıcıysanız iPhone performansını artırmak için bu ayarları uygulamayı ihmal etmeyin. Öte yandan Chrome veya farklı tarayıcıların da benzer desteklere sahip olduğunu belirtelim.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!