Mayıs 18, 2024
İstanbul,Türkiye
Apple

iPhone’umu Bul hatası viral oldu: Herkesi bu eve götürüyor!

Apple’ın popüler uygulaması Bul, ilginç bir hata ile karşı karşıya. ABD’de meydana gelen olaya göre, akıllı telefonunu kaybeden kullanıcılar hep aynı adrese yönlendiriliyor. Cihazlarının bu adreste olduğunu düşünen kullanıcılar ise beklemedikleri bir durumla karşılıyor. İşte iPhone’umu Bul uygulamasında yaşanan garip hata.

iPhone’umu Bul hatası yüzünden başına gelmeyen kalmadı

Teksas’lı bir ev sahibinin başına gelen iPhone’umu Bul hatası, ailenin en büyük dertlerinden biri oldu. Apple, akıllı telefon ve tabletini kaybeden kullanıcılarını aylardır Scott Schuster’ın evine yönlendiriyor. Birkaç aydır evine onlarca insan geldiğini söyleyen Schuster, Apple’dan yardım alamadığını iddia etti.

Bilmeyenler için Apple’ın Bul uygulaması, GPS üzerinden tarayarak telefonu konumunu gösteriyor. Ancak yazılımsal bir sorun yüzünden bazı cihazların hep aynı ve yanlış adresteymiş gibi göründüğü belirtildi. Schuster, Apple Destek’in konuyla ilgili hiçbir şey yapmadığını söyledi.

Yerel basına konuşan Scott Schuster, son aylarda oldukça tuhaf anlar yaşadığını aktardı. iPhone ve iPad’lerinin bu evde olduğunu düşünerek kapıyı çalan kullanıcılar, cihazlarının çalındığını düşünüyor. Hatta bu yüzden bazı kişilerin polisle geldiğini bile belirtti.

7 ve 9 yaşında iki çocuğa sahip olduğunu belirten endişeli baba, durumun tehlike yaratabileceğini söyledi. “En büyük endişem bu. Birisi potansiyel olarak eve silahla gelebilir” ifadelerini kullandı.

Leave feedback about this

  • Rating