iPhone’umu Bul hatası viral oldu: Herkesi bu eve götürüyor!

iPhone’umu Bul hatası sosyal medyada gündem oldu. ABD’de yaşanan olaya göre, kullanıcıları hep aynı eve gönderiyor.

'ın popüler uygulaması Bul, ilginç bir hata ile karşı karşıya. ABD'de meydana gelen olaya göre, akıllı kaybeden hep aynı adrese yönlendiriliyor. Cihazlarının bu adreste olduğunu düşünen kullanıcılar ise beklemedikleri bir durumla karşılıyor. İşte iPhone'umu Bul uygulamasında yaşanan garip hata.

iPhone'umu Bul hatası yüzünden başına gelmeyen kalmadı

Teksas'lı bir ev sahibinin başına gelen iPhone'umu Bul hatası, ailenin en büyük dertlerinden biri oldu. Apple, akıllı ve tabletini kaybeden kullanıcılarını aylardır Scott Schuster'ın evine yönlendiriyor. Birkaç aydır evine onlarca insan geldiğini söyleyen Schuster, Apple'dan yardım alamadığını iddia etti.

Bilmeyenler için Apple'ın Bul uygulaması, GPS üzerinden tarayarak telefonu konumunu gösteriyor. Ancak yazılımsal bir yüzünden bazı cihazların hep aynı ve yanlış adresteymiş gibi göründüğü belirtildi. Schuster, Apple 'in konuyla ilgili hiçbir şey yapmadığını söyledi.

Yerel basına konuşan Scott Schuster, son aylarda oldukça tuhaf anlar yaşadığını aktardı. iPhone ve iPad'lerinin bu evde olduğunu düşünerek kapıyı çalan kullanıcılar, cihazlarının çalındığını düşünüyor. Hatta bu yüzden bazı kişilerin polisle geldiğini bile belirtti.

7 ve 9 yaşında iki çocuğa sahip olduğunu belirten endişeli baba, durumun tehlike yaratabileceğini söyledi. “En büyük endişem bu. Birisi potansiyel olarak eve silahla gelebilir” ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekecek Konular