Ekim 4, 2023
İstanbul,Türkiye
Apple

iOS 16.5 ve iPadOS 16.5 için ikinci beta sürümü yayınlandı!

Apple bilindiği gibi WWDC 2023 etkinliği ile birlikte iOS 17 sürümünü tanıtacak. Şirket bir yandan iOS’un yeni sürümünü hazırlarken, iOS 16 çalışmalarına da devam ediyor. Son olarak iOS 16.4.1 gibi ara bir güncellemeyi yayınlayan şirket, şimdi de iOS 16.5 ve iPadOS 16.5 için ikinci beta sürümünü ortaya çıkardı.

iOS 17’den önceki son durak: iOS 16.5

İlk beta sürümlerinin piyasaya sürülmesinden iki hafta sonra gelen ikinci beta güncellemesi geliştiricilere gönderilmiş durumda. 20F5028e’den 20F5039’e kadar kodlara sahip olan yeni beta sürümü gerekli izinlere sahip olan kullanıcılar için sunulmaya başladı.

Beta programına kayıtlı olan geliştiriciler, Ayarlar uygulaması üzerinden girdikleri “Yazılım Güncelleme” kısmından “Beta Güncellemeleri” seçeneği ile yeni beta sürümünü test edebilecekler. Beta sürümünü indirmek ve yüklemek için geliştirici izinlerine sahip Apple Kimliği gerektiğini hatırlatalım.

iOS 16.5, Apple News uygulamasına bir Spor sekmesi ekleyerek spor odaklı içeriğe erişimlere daha kolay erişilmesini sağlıyor. Bu güncelleme ile birlikte iPhone ve iPad mdoelleri kullanıcılarına favori takımları hakkında son gelişmeleri takip etme olanağı sunacak. Güncelleme ayrıca sesli komutla ekran kaydı başlatabilen yeni bir Siri özelliğini de içeriyor.

Bunun yanı sıra yeni güncelleme ile birlikte Apple Card kullanıcıları için tasarruf hesabı özelliğinin de aktif olması bekleniyor. Şirket tasarruf hesabı özelliği için geçtiğimiz ay Apple Card’ın hüküm ve koşullarını güncellemişti.

Leave feedback about this

  • Rating