iOS 16.5 sürümünde değerli bir yanılgı keşfedildi! İşte ayrıntılar

Bazı kullanıcılar, iOS 16.5 sürümünde Lightning – USB 3 Kamera Adaptörü aksesuarının çalışmadığını açıkladı. İşte detaylar…

, geçtiğimiz günlerde iPhone ve iPad ı için yeni işletim sistemi sürümlerini yayınladı. Bazı kullanıcılar, iOS 16.5 ünde Lightning – USB 3 Kamera Adaptörü aksesuarının çalışmadığını açıkladı. İşte detaylar…

iOS 16.5 sürümünde Lightning – USB 3 Kamera Adaptörü hatası keşfedildi

Lightning – USB 3 Kamera Adaptörü, Lightning aracılığıyla bir iPhone veya iPad'e bağlanarak ınıza USB-A girişi sağlamanıza imkan tanıyor. Aksesuarda iPhone veya iPad'i şarj etmek için yerleşik bir Lightning bağlantı noktası da bulunuyor.

Apple'ın Destek forumları, Reddit ve MacRumors forumlarındaki gönderilerde kullanıcılar, bu aksesuardaki Lightning ve USB-A bağlantı noktalarının iOS 16.5'e güncelleme yapıldıktan sonra kullanılamaz hale geldiğini açıkladı. iOS 16.5 güncellemesiyle birlikte Lightning bağlantı noktası, iPhone ve iPad'i şarj etmek için güç aktarma işlemini gerçekleştirmiyor.

Konu açıklama yapan kullanıcılar, “Bir aksesuarın adaptöre USB-A aracılığıyla bağlanması, adaptörün çalışması için çok fazla güç gerektiğini belirten bir hata ıyla karşılaşıyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Bir iPhone 13 Pro Max kullanıcısı, iOS 16.5 güncellemesinden önce aksesuarı sorunsuz şekilde kullabildiğini belirtti. iPadOS 16 sürümüne sahip iPad ile aksesuarı test ettiğini söyleyen kullanıcı, tablet ile herhangi bir yaşamadığının altını çizdi.

iOS 16.5 ile gelen hata düzeltme ve yenilikler ise şu şekilde:

  • Bu güncelleme, aşağıdaki iyileştirmeleri ve hata düzeltmelerini içerir:
    • LGBTQ+ topluluğunu ve ünü onurlandırmak amacıyla Kilitli Ekran için yeni bir Pride Kutlaması duvar kâğıdı.
    • Spotlight'ın yanıt vermemeye başlamasına olan bir düzeltir.
    • CarPlay'de Podcast'ler uygulamasının içerik yüklememesine neden olan bir sorunu giderir
    • Ekran Süresi ayarlarının tüm aygıtlarda sıfırlanmasına ya da eş zamanlanmamasına neden olan bir sorunu düzeltir.
  • Not: Bazı özellikler, tüm bölgelerde veya tüm Apple aygıtlarında kullanılamayabilir.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlginizi Çekecek Konular