iOS 16.5, iPhone bataryasını öldürüyor mu? Açıklama geldi

iOS 16.5 yüzünden batarya ömrü azalıyor iddiası doğru mu? Apple, yeni güncelleme sonrasında kullanıcıları bilgilendirdi.

iPhone kullanıcıları son zamanlarda iOS 16.5 ünün batarya performansından şikayet etmeye başladı. 'dan yeni güncellemeye yönelik eleştirilerini dile getiren kullanıcılar, bazı modellerin pil ömrünün azaldığını söyledi. Bunun üzerine 'dan açıklama gecikmedi.

“iOS güncellemesinden sonra bataryam az gidiyor”

Kullanıcılar, iOS 16.5 ile ilgili batarya şikayetlerini sosyal medya üzerinden Apple'a ulaştırdı. İddiaya göre iOS 16.5 alan iPhone modellerinin pil performansı düştü ve şarj süresi uzadı. Ancak şirkete göre bu durum, son güncellemeyle bağlantılı değil.

Apple'la iletişime geçen kullanıcılar, sonrasında arka planda yapılan bir işlemden kaynaklandığını bildirdi. iOS 16.5 ile iPhone, veri optimizasyonu ve yeniden kalibrasyon işlemlerini içeren bir ayarı aldı.

Güncelleme alan iPhone'lar, genellikle arka planda bir dizi işlem uygular. Bu işlemler, fotoğrafların yeni makine öğrenimi algoritmalarıyla taranması ve çeşitli verilerin optimize edilmesi gibi görevleri içerir. Gelişmiş pil yönetim özellikleriyle birlikte bu işlemler, pil tüketiminin artmasına .

Ancak kısa içerisinde tamamlanmasının ardından iPhone'unun eski düzene döneceğini belirtmek gerekiyor. Yani iOS 16.5 yükledikten sonra pil ömrü yaşadıysanız telaşlanmayın. Arka plandaki ayarlamaların bitmesinin ardından batarya performansı eski düzenine dönecek.

Kullanıcılar arasındaki endişelerden biri ise pil ömrünün kalıcı olarak etkilenip etkilenmediği yönünde. Ancak bataryanın herhangi bir hasar almadığını ve yeni güncellemeleri gönül rahatlığıyla yükleyebileceğinizi söyleyelim.

Siz bu konu ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlginizi Çekecek Konular