Kasım 30, 2022
Ümraniye, İstanbul, TR
Kripto Koin

Instagram’dan NFT açılımı: İçerik oluşturucuların yakında kendi NFT’lerini oluşturabilecek ve satabilecek

Meta, Instagram ve Facebook’ta bir dizi yeni içerik oluşturucu güncellemesi sunduğunu duyurdu. Şirket, Instagram’daki içerik oluşturucuların yakında kendi NFT’lerini oluşturabileceklerini ve bunları hem Instagram’da hem de Instagram dışında direkt hayranlara satabileceklerini açıkladı. Bu güncelleme ile içerik oluşturucular, NFT’ler oluşturmalarına, sergilemelerine ve satmalarına yardımcı olacak bir araç setine erişebilecekler. Polygon, Meta’nın bu özellik için seçtiği birinci ortak.

Instagram kullanıcıları artık NFT’leri direkt uygulama içinden satın alabilecekler. Meta, sürecin iOS ve Android’de klâsik uygulama içi satın almalarla gerçekleşeceğini söylüyor. Şimdilik Instagram, içerik oluşturucuların gelirlerinden hisse almayacak. Meta, bu yeni özelliği ABD’deki küçük bir içerik oluşturucu kümesiyle test ediyor ve gelecekte daha fazla ülkeye genişletmeyi planlıyor.

Instagram ayrıyeten Rainbow, MetaMask, Trust Wallet, Coinbase Wallet, Dapper Wallet, Ethereum, Polygon ve Flow dahil olmak üzere halihazırda desteklediği blok zincirleri ve cüzdanlara katılan Solana blok zinciri ve Phantom cüzdan için de dayanak ekliyor. Koleksiyon ismi ve açıklamaları üzere meta bilgilerinin OpenSea ile zenginleştirildiği koleksiyonlar artık Instagram’da mevcut olacak.

Meta ayrıyeten, içerik oluşturuculara hayranlarından para kazanmanın yeni bir yolunu sunmak için Reels’den başlayarak Instagram’da armağanlar sunduğunu duyurdu. Yeni özellik, hayranların Instagram’da yıldız satın alarak reels üzerinden armağanlar göndermesine imkan tanıyor. Meta bu özelliği de ABD’de küçük bir içerik oluşturucu kümesiyle test ediyor ve yakında daha fazla içerik oluşturucuya genişletmeyi planlıyor.

Leave feedback about this

  • Kalite
X