Kasım 29, 2022
Ümraniye, İstanbul, TR
Altcoin

Hayal Gerçek Olur mu? Ethereum Hafta Bitmeden Bu Düzeye Gelebilir

Ethereum için yeni düzeyler bu hafta için kelam konusu olacak mı? Anlatı, son birkaç ayda piyasanın en düzgün iki dijital varlığı için çok benzeriydi.

Piyasadaki yükseliş ivmesinin ölçeğini yine canlandıran Bitcoin yatırımcıları, Tesla’nın açıklamasıyla coştular. Bu bağlamda Tesla %7.7’lik sermaye rezervi yatırımını açıklamasının akabinde son 24 saat boyunca traderlar satın alma baskısını artırdı.

Aslında, yalnızca birkaç saat sonra, Bitcoin 48.000 $’ın üzerinde yeni bir tepeye ulaştı. Başka taraftan Ethereum ise çok beklenen 1.800 $ işaretini aştı.

Ethereum İçin Beklenen Seviye

Her iki kripto varlığın da yazım sırasında küçük düzeltmelerden geçmesi kelam konusu. Soru son derece yerinde: Ethereum muadilinden daha mı yeterli performans gösteriyor?

Ekteki grafik, evvelki tüm vakitlerin en yüksek bedellerinden bu yana hem Bitcoin hem de Ethereum tarafından kaydedilen büyüme yüzdesini vurgulamakta. Görüldüğü üzere, Bitcoin’in kıymeti, 20.000 doları geçtiğinden bu yana iki katına çıktı. Sonuç olarak % 133’lük bir artış kaydetti.

Öte yandan Ethereum, 2018’in en yüksek düzeyi olan 1.440 $’ı aştıktan sonra %28 büyüdü. Burada, Ethereum’un tıpkı vakitte bir ATH aralığında ortaya çıktığını düşünelim. Fiyat keşfi açısından doldurulması gereken daha yüksek bir boşluğa sahip olduğu bir gerçek. Ethereum ekosisteminin görünümü de son 3 yılda gelişti.

Son olarak, Ethereum şu anda ağını, ETH’de 5 milyar dolardan fazla stake edilen bir Proof-of-Stake sistemine geçirme sürecinde.

Bitcoin üzere, Ethereum da son 12 ayda yüksek borsa çıkışları kaydetti. Bu bağlamda kullanıcılar varlığı uzun vadeli bir bakış açısıyla tutuyor. Birebir vakitte ETH 2.0’ın büyümesi, dünyanın en büyük altcoin projesine inancın bir öteki parlak işaretidir.

ETH İçin Bir Sonraki Sıçramanın Nedeni!

CME ETH vadeli süreçleri piyasaya sürülmesiyle birlikte, kurumsal alana yönelik pencere artık açık. Bununla birlikte, CoinShares’in son dataları, varlık sınıfının halihazırda kıymetli girişlere şahit olduğunu gösteriyor.

Söz konusu rapora nazaran, sermaye akışları geçtiğimiz hafta (CME Vadeli Süreçlerin başlamasından önce) Ethereum’da epeyce ağırlaştı. Sonuç olarak Altcoin’e 195 milyon dolara yakın kıymette yatırımlar aktı. Aslında, ETH, Grayscale, 3iQ ve 21Shares üzere kuruluşları içeren bir hisse olan toplam piyasa girişlerinin yaklaşık %80’ini temsil ediyordu. Rapor şöyle dedi:

“Yatırımcıların çeşitlilik aradığına ve Ethereum temelleri konusunda giderek daha rahat hale geldiğine inanıyoruz.”

BTC 50 Bin Doları Geçmeden Evvel ETH 2000 Dolara Ulaşabilir mi?

Fiyat takdiri bir yarış değil. Lakin kolektif yükseliş ivmesi bu haftanın sonunda ETH’yi 2.000 doların üzerine çıkarabilir. O denli ki, şu anda, piyasa hassaslığı her iki kripto varlıklar için son derece olumlu. Lakin Ethereum’un genel olarak daha yeterli bir yatırım getirisi mümkünlüğü var.

Bu nedenle, Ethereum’un 2.000 doları aşması sürpriz olmayacak. Aslında, kelam konusu düzeyin ötesinde daha fazla fiyat artışı da kelam konusu olacaktır.

Leave feedback about this

  • Kalite
X