Ocak 29, 2023
Ümraniye, İstanbul, TR
Yazılım

Galaxy kullanıcıları müjde! Samsung Bakım Modu geldi

Samsung, bu hafta One UI 5‘i kullanıma sunmaya başladı. Bununla birlikte şirket, kullanıcıların işine yarayacak önemli bir özelliği kullanıma sunduğunu duyurdu. Gizlilik odaklı yeni ‘Bakım Modu’, hassas bilgilerinizi korumayı amaçlıyor. Peki bu koruma nasıl olacak? İşte yeni Samsung Bakım Modu ile ilgili detaylar!

Samsung Bakım Modu, telefonunuzu sıfırlamanızın önüne geçecek

Son zamanlarda meydana gelen veri ihlalleri ve kişisel bilgilerin internette satışa çıkması, tüm akıllı telefon kullanıcılarının endişe duymasına neden oluyor. Özellikle telefonunuz bozulduğunda ve bir teknisyene verdiğinizde tüm verilerinize ulaşabiliyor olması daha da tedirgin edici.

Tüm bunlardan dolayı pek çok kullanıcı telefonunu servise vermeden önce sıfırlamayı tercih ediyor. Ancak sıfırlanan telefona sonradan tüm uygulamaları ve verileri geri yüklemek çok fazla zaman alıyor. Teknoloji devi Samsung ise bu sorunun önüne geçmek için ‘Bakım Modu’ özelliğini getiriyor.

Samsung, yeni Bakım Modu’nu One UI 5’i destekleyen tüm Samsung cihazlar için sundu. Bu mod, servis verilirken telefonunuzdaki kişisel verilerinize erişimi engellemeye yardımcı olur. Bakım Modu’nu telefonunuzdan etkinleştirmek için yapmanız gerekenler şu şekilde:

  • İlk olarak telefonunuz Ayarlar menüsüne girin.
  • Ardından Pil ve Cihaz Bakımı başlığı altında yer alan bölümden etkinleştirebilirsiniz.

Bakım Modu’nu etkinleştirdiğinizde, yüklenmiş uygulamalar, fotoğraflar, videolar ve diğer hassas verilere ulaşımı engelleyen farklı bir hesap oluşuyor. Bununla birlikte üçüncü taraf uygulamaların kullanımını da devre dışı bırakıyor. Mod’u kapattığınız takdirde de tüm oluşturulan tüm veriler ve hesaplar otomatik olarak siliniyor.

Böylece teknisyen, yalnızca satın aldığınız zaman varsayılan olarak yüklü olan uygulamaları görüyor. Samsung bu özelliği 2023’e kadar Android 13 güncellemesi için uygun olan Samsung akıllı telefonlarda da kullanılabilir hale getirecek.

Peki, siz Samsung Bakım Modu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Leave feedback about this

  • Kalite
X