Aralık 1, 2022
Ümraniye, İstanbul, TR
Altcoin

Ethereum Temelleri Bu Düzeyin Artık Çok Yakın Olduğunu Gösteriyor

Hem zincir içi hem de alım satım metrikleri fiyat düşüşlerinde ETH satın almayı öneriyor. 15 Şubat’ın erken saatlerinde, Ethereum (ETH) fiyatı 1.660 dolara düştü. Akabinde 10 saat içinde %9’luk bir toparlanma izledi.

Ethereum Kaldıraçlı İşlemler

Hareket, vadeli süreç mukavelelerinin likidasyonlarında 280 milyon $’lık tasfiyeyi tetikledi. Bu durum, uzun vadeli süreçlerdeki çok kaldıraç oranını gösterdi.

CME’nin ETH vadeli süreçlerinin 8 Şubat’ta piyasaya sürülmesiyle ilgili birinci dert azalmış üzere. Fakat çok süreç fiyatlarının sürmesi yatırımcıların itimadını zayıflat üzere. Bununla birlikte, Ethereum’un gerisindeki temeller sağlam kalmaya devam ediyor. Buna nazaran son gelişmeler ETH fiyatının sonuncu düşüşlerden derhal güzelleşmesi gerektiğini gösteriyor.

Yukarıdaki metrik olumlu yorumlanıyor. Fakat her kullanıcı 12 $’lık bir fiyatı karşılayamaz. Merkezi olmayan borsalarda (DEX) kolay bir token takası, yüzlerce dolara mal oluyor. Bu durum küçük traderlara ağı terk etmekten diğer seçenek bırakmıyor

Skale ve Optimistic Network dahil olmak üzere birden fazla destekçi, bu sorunu aşmak için sharding ve ikinci katman tahlillerini test ediyor. Eth2, blok zincirini birkaç modüle bölmek ve ağın birebir anda işleyebileceği süreç sayısını artırmak için shardingi kullanacak.

Kilitli Toplam Bedel Yükseliş Trendinde Kalıyor

Merkezi olmayan finans projelerinde kilitli toplam kıymetin (TVL) harika büyümesi göz gerisi edilemez. Düzeltilmiş metrik, okumaları ETH fiyat artışlarından temizlemeye çalışıyor. Bu nedenle daha inançlı datalar sağlıyor.

Yukarıda belirtildiği üzere, son 30 gündeki %34 artış kıymetli. Zira, ETH’nin Şubat ayındaki %38’lik karına paralel olarak düşüyor. Süreç fiyatlarından bağımsız bir durum kelam konusu. Otomatik piyasa yapan havuzlar ve stake etme sistemlerinin yarattığı paha hala var.

Coin Metrics dataları, 14 günlük ortalama süreçleri ve günlük süreçlerde 9 milyar doların üzerinde yükselen transferleri, bir evvelki aya nazaran %32 artışla gösteriyor. Süreç ve transfer bedelindeki bu değerli artış gücü işaret ediyor. Tıpkı vakitte Ethereum’un fiyatının mevcut düzeylerde devam edeceğini gösteriyor.

Borsa Çekme Süreçleri Uzun Vadeli Tutmayı Gösterir

Analistler ortasında Borsalardan koin çekiminin kısa vadeli fiyat tesiri konusunda bir fikir birliği olmamasına karşın, tesiri ya nötr ya da yükseliş eğiliminde. Aykırı hareket, büyük daima girişler, sahiplerin satma istekliliğini gösterdiği için tek düşüş senaryosu.

1 Ocak’tan 15 Şubat’a kadar yaklaşık 600.000 ETH borsalardan çıktı. Balinaların soğuk cüzdanlara transfer yapmasından yahut DeFi ekosistemine Ethereum koymasından bağımsız olarak, bu kripto paraların kısa vadede satılma mümkünlüğü daha düşüktür.

Bu hareketin Ethereum’un tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 1.870 $ düzeyinde olduğunu düşünürsek, gösterge sahiplerinin itimadını gösteriyor.

Sonuç olarak, hem zincir içi ölçümlere hem de ticaret perspektifine dayalı olarak, 2.000 $’a ulaşılabildiğine ve düşüşlerin agresif bir biçimde satın alındığına dair cüret verici sinyaller var.

Leave feedback about this

  • Kalite
X