Aralık 1, 2022
Ümraniye, İstanbul, TR
Altcoin

Ethereum (ETH) Fiyatı Rekor Tazeledi!

Bugün kripto para piyasası Tesla’nın Bitcoin satın alımıyla büyük bir coşku yaşadı. Tesla’nın 1.5 milyar dolarlık BTC satın almasının akabinde fiyat, 44 bin doların üzerine çıkarak yeni bir tüm vakitlerin en yüksek düzeyi rekoru kırdı. Bitcoin’in ATH’sinden saatler sonra, ikinci en büyük kripto para ünitesi ve en büyük altcoin olan Ethereum fiyatı da rekor kırdı.

Ethereum, 5 Şubat’ta birinci kere 1.700 dolar düzeyini geçmişti. Bugün, rallisine devam etmeden evvel ise 1.500 dolar düzeylerine kadar gerilemişti. Lakin yazım sırasında ETH, eski en yüksek düzeyi olan 1.752 doları aştı.

Piyasa pahasına nazaran en büyük ikinci kripto para ünitesi, 1.776 dolara ulaşarak rekor tazeledi.

Ethereum için kritik bir gündü

Kriptokoin.com olarak daha evvel de bildirdiğimiz üzere bugün, CME’de ETH vadeli süreçleri başlatıldı. Piyasadaki kimi insanlara göre CME Ethereum vadeli işlemlerinin piyasaya sürülmesi, ETH’nin Aralık 2020’deki yaklaşık 600 dolarlık fiyat düzeyinden tüm vakitlerin en yüksek düzeyine yükselişinin gerisindeki itici güç olmuştu. Son rallinin ardındaki sebep de CME Group’un Ethereum vadeli süreçler eseri olabilir.

Leave feedback about this

  • Kalite
X