Ekim 4, 2023
İstanbul,Türkiye
Apple

Eski iPhone kullanıcıları için önemli iOS güncellemesi çıktı!

Apple düzenli aralıklarla çeşitli hata ve güvenlik açıklarını kapatmak için iOS güncellemeleri yayınlıyor. Kısa süre önce iOS 16.4.1 güncellemesini yayınlayan şirket bu sefer de güncel olmayan iPhone kullanıcıları için yeni bir güncelleme paylaştı.

iOS 15.7.7 güncellemesi iki farklı güvenlik açığını gideriyor

iOS 16 güncellemesini yapamayan kullanıcılarını düşünen Apple, eski cihazlarını korumak için iOS 15.7.5 güncellemesini yayınladı. Yeni yayınlanan güncelleme ile birlikte Apple iki farklı soruna odaklanıyor. Bu sorunların IOSurfaceAccelerator ve WebKit üzerinde olduğu açıklandı.

Apple tarafından yapılan açıklamaya göre IOSurfaceAccelerator üzerinde bir uygulama kernel seviyesi ayrıcalıklar elde ederek sistemlerde zararlı kod çalıştırabiliyor. iOS 15.7.5 yaması ile ise eski cihazlarda bu sorunun çözüldüğü ifade ediliyor.

Şirketin belirttiği WebKit güvenlik açığı ise kötü amaçlı yazılımlar aracılığı ile web içeriklerinin sistemde kod çalıştırmasına olanak tanıyabiliyor. Bu güvenlik açığının da yine iOS 15.7.5 güncellemesi ile çözüldüğü açıklandı. Böylece eski iPhone sahipleri güvenle telefonlarını kullanmaya devam edebilecekler.

Leave feedback about this

  • Rating