Epic Games indirme suratı nasıl artırılır? (Adım adım)

Epic Games Launcher’ın en can sıkan sorunlarından birisi, indirme hızının düşük olması. Peki Epic Games indirme hızı nasıl artırılır?

Epic Games, son yıllarda ücretsiz oyun dağıtarak yeni ı çekme konusunda başarılı olsa da, bazı kişiler çeşitli sorunlar nedeniyle platformu tercih etmemektedir. Bu sorunlardan biri, indirme hızının yavaş olmasıdır. Bu içeriğimizde, Epic Games Launcher'ın indirme hızını artırmak için deneyebileceğiniz yöntemden bahsedeceğiz.

Epic Games indirme hızı artırma!

Epic Games'in deneyimini olumsuz etkileyen bu soruna yönelik sunduğu bir çözüm mevcut. Platform, bunu yayımladığı blog bir gönderisinde anlattı. Yani bu, anlatacağım yöntemin Epic Games kurallarına aykırı olmadığı ına geliyor.

Pek çok kullanıcının bilmediği bu yöntemde Epic Games Launcher'ın ayar dosyasında bir değişiklik yapacağız. Merak etmeyin, bu uygulamanın performansında bir değişiklik yaratmayacaktır. O halde yapılması gerekenlere geçelim.

Epic Games indirme hızını artırmak için şu adımları takip edin;

  1. Öncelikle kısmına “Çalıştır” yazın ve ilk çıkan uygulamayı açın.
  2. %localappdata%” yazın ve Tamam butonunatıklayın.
  3. Açılan dosya gezgininde “EpicGamesLauncher” adlı klasörü bulun ve girin.
  4. Saved > Config > yolunu takip edin.
  5. Engine.ini” isimli dosyayı not defteriyle açın
  6. Dosyaya aşağıdaki kodları ekleyin;

[HTTP] HttpTimeout=10 HttpConnectionTimeout=10 HttpReceiveTimeout=10 HttpSendTimeout=10 [Portal.BuildPatch] ChunkDownloads=3 ChunkRetries=20 RetryTime=0.5

Son olarak dosyayı kaydedin ve not defterinden çıkış yapın. Bu kodlar, Epic Games'in indirme ında bir takım değişiklikler yapıyor. Mesela ChunkDownloads değeri, aynı anda kaç parçanın indirileceğini belirler. Bilindiği üzere Epic Games Launcher, büyük oyun dosyalarını parçalara ayırarak indirir.

Diğer indirme hızı artırma yöntemleri

Epic Games Launcher'ın indirme hızını artırmak için deneyebileceğiniz diğer yöntemler ise şu şekilde;

  • yerine doğrudan bir kablo bağlantısı kullanmayı deneyin. Kablolu bağlantılar genellikle daha hız sağlar.
  • İndirme işlemi sırasında internete yük bindirebilecek diğer cihazları kapatın veya bağlantılarını kesin. Bu, ağ trafiğini azaltarak indirme hızınızı artırabilir.
  • Eğer bir VPN kullanıyorsanız, indirme işlemi sırasında devre dışı bırakmayı deneyin. VPN, hızınızı etkileyebilir ve indirme hızını yavaşlatabilir.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Anlattığımız işe yaradı mı? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlginizi Çekecek Konular