Ocak 30, 2023
Ümraniye, İstanbul, TR
Altcoin

Elon Musk’ın Favori Altcoin’i Dogecoin, Sürpriz Bir Güncelleme Alabilir

Yaratıcısı tarafından “şaka” olarak isimlendirilen kripto para ünitesi Dogecoin, son haftalarda popülaritesini artırdı. Dogecoin fiyatı milyarderlerin, rock yıldızlarının ve YouTuber’ların ilgisiyle bir arada yükseldi. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere bir vakitler “Dogecoin CEO’su” olarak bilinen ve DOGE’u “favori” kripto para ünitesi olarak isimlendirilen Tesla CEO’su Elon Musk; bu hafta “Dogecoin hafife alınıyor,” diye tweet atmıştı.

Şimdi, Dogecoin fiyatı Ocak ayının sonundan bu yana yüzde 600 artarken; uzun müddet evvel coin’i terk eden geliştiriciler geri döndü. Yaşlanan yazılımı güncellemeyi planlıyorlar.

Dogecoin baş sorumlusu Ross Nicoll, CoinDesk’e “Popülerleştiğinde dikkatler yine canlandı. Para ünitesini çalışır durumda tutmak istiyoruz,” dedi.

2013’te oluşturulan Dogecoin, son büyük güncellemesini Haziran 2019’da gördü. Artık Nicoll, başka dört geliştirici ile birlikte, Dogecoin’in ölçeklenebilirliği ve güvenlik problemlerini bir yıl içinde ele almak için diğer bir büyük güncelleme çıkarmak istiyor.

Nicoll, “Her vakit güvenliğe öncelik vereceğiz. Geliştirmenin tekrar yavaşlamayacağını söylemeyeceğim. Fakat, yazılımın yeni kalmasını sağlamak için her vakit güvenlik meseleleri arayışında olacağız,” sözlerini kullandı.

Dogecoin ralli yapmıştı

DOGE, Ocak ayının sonunda yükselmişti. Bu sırada Reddit’in WallStreetBets ve Telegram kümeleri aracılığıyla organize edilen GameStop çılgınlığından yararlanılmıştı. DOGE fiyatı 0.8 doların biraz üzerindeki tepesinden düşse de, 2021’in başlarındaki fiyat düzeyini korudu. Bununla birlikte beşerler, coin’i daha yükseğe çıkarma umuduyla konuşmaya devam ettiler.

Youtuber Jake Paul, Twitter üzerinden “Doge, Bitcoin’in küçük kardeşi. Birebir potansiyele sahipler. Hâlâ erken,” sözlerini kullandı.

Son haftalarda DOGE fiyatını artırmaya çalışan Youtuber arkadaşı Ben Phillips’i retweet’leyen Paul, “İlk evvel Neil Armstrong aya gitti, sırada Doge var,” dedi.

Bu sırada Bitcoin fiyatı arttı

Bu ortada, Wall Street’in nihayet kripto para ünitelerini benimsemeye başlamasıyla BTC fiyatı; bu hafta sonu 49.000 doların üzerine çıkarak yükseldi.

Forbes’ta yer alan habere nazaran mali müşavere kümesi deVere’nin CEO’su Nigel Green şu tabirleri kullandı:

“Musk tarafından Twitter’da gündeme getirilen Dogecoin de dahil olmak üzere Bitcoin ve başka kripto para ünitelerinin fiyatındaki artış; hem kişisel hem de kurumsal yatırımcıların artan ilgisi ve benimseme düzeyleri nedeniyle dijital para ünitelerinin ana akım haline gelmesiyle ortaya çıkıyor.”

Leave feedback about this

  • Kalite
X