Ocak 30, 2023
Ümraniye, İstanbul, TR
Altcoin

Elon Musk, En Büyük Dogecoin Balinasının Bu Şirket Olduğuna İnanıyor

Tesla CEO’su Elon Musk, en büyük Dogecoin (DOGE) sahibinin kimliğine dair bir teklifte bulundu. Akabinde kelam konusu balinanın kurulsuz ticaret uygulaması Robinhood olabileceğine dair tweet attı.

Bir kullanıcı, “Eğer en yüklü ölçüde Dogecoin tutan balina cüzdanı Robinhood ise, bence Dogecoin net bir halde aya yanlışsız gidecek. Lakin, bu bilgiler topluluk tarafından onaylanana ve kabul edilene kadar kesin olarak Dogecoin’in yükseleceğini söyleyemeyiz yahut bilemeyiz,” dedi. Bunun üzerine Elon Musk, “Öyle görünüyor,” cümlesini kullandı.

Kriptokoin.com olarak daha evvel de bildirdiğimiz üzere Musk, geçen hafta Dogecoin’in eşitsiz servet dağılımına atıfta bulunmuştu. Akabinde kripto para ünitesinin fiyatı yüzde 20 düşmüştü.

Hatta Tesla CEO’su, latife coin’inin en büyük sahiplerine, coin’lerini satmaları durumunda nakit teklifinde bile bulundu. Şu an itibariyle DOGE, 7,3 milyar dolarlık piyasa bedeli ile 13.en büyük kripto para ünitesi.

Robinhood, artan baskıyla karşı karşıya

GameStop payları Ocak ayının sonlarında tüm vakitlerin en yüksek düzeyine ulaşırken Robinhood, GameStop ticaretini kısıtlayarak büyük bir reaksiyonla karşılaştı. Musk, Şubat ayı başlarında Clubhouse röportajında Robinhood’un kurucusu Vladimir Tenev ile tartıştı:

“Müşterilerinize ihanet mi ettiniz, yoksa diğer seçeneğiniz yok muydu?”

Bu sırada Dogecoin topluluğunun kimi üyeleri, en yüklü ölçüde DOGE taşıyan cüzdanın muhtemelen Robinhood’un soğuk deposu olduğunu öğrendi.

Musk’ın da olaya dahil olmasıyla duruma daha fazla şeffaflık getirmesi konusunda Tenev üzerindeki baskı artıyor. En varlıklı Dogecoin adresi şu anda tüm kripto paraların yüzde 28.69’unu elinde tutuyor.

Dogecoin (DOGE) fiyatında son durum

Geçtiğimiz hafta 0.083 dolar ile rekor düzeyine ulaşan DOGE, yazım sırasında o noktadan %33 kadar uzakta. Şu anda Dogecoin (DOGE), son 24 saat içerisinde %7.4’lük bir kayıp ile 0.055 dolardan el değiştiriyor.

Leave feedback about this

  • Kalite
X