Kasım 29, 2022
Ümraniye, İstanbul, TR
Altcoin

Elon Musk: Dogecoin Balinalarına Ödeme Yapmaya Hazırım!

Tesla’nın CEO’su ve dünyanın en yüksek net pahaya sahip insanı Elon Musk, bu sabah da Dogecoin (DOGE) tartışmalarına devam etti.

Bugün erken saatlerde, Dogecoin’in eşit olmayan servet dağılımına tenkitlerde bulundu. Kripto balinalarını, coin’i satmaya teşvik etti. Bu tweet, DOGE’u %20 oranında aşağı çekti.

Şimdi ise Musk, hesaplarını geçersiz kılarlarsa balinalara ödeme yapmaya hazır olduğunu tweetledi. Tweet’in altındaki birtakım yorumcular, Musk’ın şu anda coin’leri tutan balinaların elinden büyük ölçüde DOGE almayı teklif ettiğini varsaydılar. Kimileri ayrıyeten Musk’ı, DOGE’un fiyatını olumsuz etkilediği ve tweet’leriyle pazarı manipüle ettiği için eleştiriyor.

Kriptokoin.com olarak daha evvel bildirdiğimiz üzere Elon Musk, DOGE’dan insanların kripto parası ve dünyanın gelecekteki para ünitesi olarak bahsetmişti. Musk’ın rastgele bir DOGE’u yahut Bitcoin’i olup olmadığı da sorgulanan bir durum. Tekrar de Musk, her iki coin’i de desteklediğini açıkça tweetliyor.

Ayrıca 8 Şubat’ta Tesla, Bitcoin’e 1.5 milyar dolarlık bir yatırım yaptığını; o vakitten beri yatırımının yüzde 40 çıkar getirdiğini açıklamıştı.

Ayrıca bugün gece saatlerinde Musk, balinaların DOGE ile ilgili tek “gerçek sorun” olduğunu söylemişti. Yeniden balinalara seslenerek şu sözleri kullanmıştı:

“BÜYÜK DOGECOİN SAHİPLERİ KRİPTO PARALARININ BİRÇOKLARINI SATARSA, TAM TAKVİYEMİ ALACAK. TEK GERÇEK SORUN, ŞU ANDA SERVETİN TEK BİR NOKTADA AĞIRLAŞMASIDIR.”

Dogecoin, bir güncelleme alabilir

Daha evvel de bildirdiğimiz üzere Dogecoin’i terk eden geliştiriciler geri döndü. Yaşlanan yazılımı güncellemeyi planlıyorlar. Dogecoin baş sorumlusu Ross Nicoll, “Popülerleştiğinde dikkatler yine canlandı. Para ünitesini çalışır durumda tutmak istiyoruz,” dedi.

2013’te oluşturulan Dogecoin, son büyük güncellemesini Haziran 2019’da geçirmişti. Artık Nicoll, öbür dört geliştirici ile birlikte, Dogecoin’in ölçeklenebilirliği ve güvenlik sıkıntılarını bir yıl içinde ele almak için öteki bir büyük güncelleme çıkarmak istiyor.

Leave feedback about this

  • Kalite
X