Aralık 1, 2022
Ümraniye, İstanbul, TR
Altcoin

Elon Musk: Bu Altcoin’deki Balina Satışlarını Destekliyorum! Fiyat Çakıldı

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, tekrar çok konuşulacak ve gündeme oturacak açıklamalara imza attı. Elon Musk, tanınan altcoin Dogecoin’in balinalarını amaç alıyor ve kripto paranın servet dağılımını eleştiriyor.

Elon Musk: Tanınan altcoin Dogecoin’deki balina satışlarını destekliyorum!

Elon Musk, son günlerde kripto para paylaşımları ile gündemden düşmüyor. Artık de Tesla CEO’su Elon Musk, yakın vakitte attığı bir tweet’te Dogecoin’in servet dağılımını eleştirdi. Ünlü milyarder, balinaların güçlü kripto parasıyla ilgili tek “gerçek sorun” olduğunu söylüyor. Bu nedenle Elon Musk, en varlıklı Dogecoin sahiplerini kripto para ünitesini daha demokratik hale getirmek için varlıklarını tasfiye etmeye çağırıyor. Elon Musk balinalara seslenerek şunları söyledi:

Büyük Dogecoin sahipleri kripto paralarının birçoklarını satarsa, tam takviyemi alacak. Tek gerçek sorun, şu anda servetin tek bir noktada ağırlaşmasıdır.

DOGE fiyatı, Elon Musk’un tweet’inden sonra yüzde 20’nin üzerinde düştü. 

Dogecoin’in kurucu ortağı bir balina değil!

Kripto para ünitesini yalnızca bir “şaka parası” olarak başlatan Dogecoin’in kurucu ortağı Billy Markus, geçtiğimiz günlerde Reddit’te DOGE çılgınlığı sorguladığı bir mektup yayınladı. Billy Markus mektubunda Dogecoin ile ilgili şu çarpıcı gerçeklere dikkat çekti:

Yatırımcılar şimdilerde “Dogecoin 1 dolar olur mu?” diye düşünüyor. Kripto paranın 1 dolara ulaşması demek, milyonlarca şahsa hizmet veren Starbucks, Boeing, American express ve IBM üzere şirketlerin piyasa kıymetine ulaşılması demek… Ben Dogecoin’in bunu hak ettiğini düşünmüyorum. Bu benim anlayabileceğim bir şey değil… Kendimi yaşananlar nedeniyle garip hissediyorum. Birkaç saat içinde oluşturduğum bir şey bugün bu noktalara geldi. Elon musk’un Dogecoin hakkında paylaşımlar yapması aslında eğlenceli… Ama bir yandan da aptalca geliyor. Buna karşın kripto paranın fiyatı yükselmeye devam ediyor. Bu açıklanamaz bir durum…

Kriptokoin.com olarak daha evvel bildirdiğimiz üzere Billy Markus, elindeki DOGE’lerin hepsini 2015 yılında sattığını açıkladı. Billy Markus, DOGE’lerini satarak elde ettiği para ile ikinci el bir otomobil aldığını da vurguladı.

Leave feedback about this

  • Kalite
X