Aralık 1, 2022
Ümraniye, İstanbul, TR
Altcoin

Dogecoin’in (DOGE) Piyasa Pahası 10 Milyar Doları Aştı!

Kripto para ünitesi Dogecoin’in ( DOGE ) piyasa bedeli, Tesla CEO’su Elon Musk ve öbür ünlülerin tweet’leri sayesinde 10 milyar doları aştı. Mevcut datalara nazaran kripto para ünitesinin fiyatı yazım sırasında 0.082 dolar. Kısa bir mühlet evvel 0.083 dolar ile yeni bir rekor kırdı. Piyasa kıymeti de 10 milyar doları aştı ve yazım sırasında 10.483.929.454 dolar civarında.

Bunun yanı sıra tanınan altcoin, piyasa kıymetine nazaran en büyük 9.kripto para oldu.

Son yedi gün içinde DOGE fiyatı kısmen Elon Musk ve kişisel yatırımcıların WallStreetBets hareketiyle yaratılan ivmeden yararlanarak 1 dolara ulaşmasına yardımcı olmak için başlattığı kampanya sayesinde %88’in üzerinde arttı.

Ünlülerden Dogecoin (DOGE) desteği

Musk’ın Dogecoin pump’ına yol açan tweetleri, Twitter’a “bir süreliğine” orta verdiğini tez ettikten kısa bir mühlet sonra geldi. Musk, platforma geri döndüğünde kripto para ünitesi ile ilgili tweet’ler de geldi. Kiss müzikçisi Tekrar Simmons daha sonra cümbüşe katıldı ve öteki kripto varlıklarının olduğunu da belirtirken “altı haneli” bir DOGE yatırımı yaptığını söyledi.

Snoop Dogg daha sonra albüm kapaklarından birinin düzenlenmiş bir versiyonunu tweetledi ve ismini “Snoop Doge” olarak değiştirdi.

Elon Musk’ın yorumları, kripto para ünitesi türev platformu BitMEX’in Dogecoin perpetual swap kontratlarını başlattığı ve yatırımcıların kripto para ünitesinin fiyatı üzerinde uzun yahut kısa durumlar aracılığıyla spekülasyon yapmasına müsaade verdiği bir vakitte geldi.

Daha evvel Bitcoin’in kitlesel olarak benimsenmenin eşiğinde olduğuna inandığını söyleyen Musk, kendisinin bir Bitcoin destekçisi olduğunu açıkladı. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Tesla’nın ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) sunduğu son yıllık raporuna (Form 10-K) nazaran, elektrikli araba üreticisi Bitcoin’e 1,5 milyar dolar yatırım yaptı.

Leave feedback about this

  • Kalite
X