Ocak 29, 2023
Ümraniye, İstanbul, TR
Altcoin

Dogecoin Değil! Elon Musk Dopingiyle Bu Altcoin Yüzde 4.000 Yaptı

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, son periyotta kripto para piyasasıyla ziyadesiyle ilgileniyor. Elon Musk, geçtiğimiz haftalarda paylaşımlarıyla Bitcoin ve Dogecoin’e güçlü ralliler yaptırdı. Bugün ise Elon Musk, unutulmuş bir altcoin projesinin fiyatını yaklaşık yüzde 4.000 pompaladı.

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk: Katiyen bir MarsCoin olacak!

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, kripto paralarla ilgili paylaşımlarına sürat kesmeden devam ediyor. Dün Elon Musk, geçtiğimiz haftalarda açıklamalarıyla 12x yaptırdığı Dogecoin’e yönelik değişik paylaşımlarda bulundu. Dogecoin balinalarının satışlarını desteklediğini ve hatta elindeki tokenleri satanlara ödeme yapacağını belirtti. Bu açıklamalarla kripto paranın fiyatı çakıldı. Bugün ise Elon Musk, farklı bir altcoin’in fiyatını istemeden pompaladı.

“Mansour Shahrokh” ismindeki bir Twitter kullanıcısı Elon Musk’a “ElonCoin” isimli bir kripto para çıkarması gerektiğini söyledi. SpaceX CEO’su ise bu kullanıcının teklifine olumlu yaklaştı ve gerekirse bu türlü bir kripto para piyasaya sürebileceğini söyledi. Lakin Mansour Shahrokh’dan sonra Binance CEO’su Changpeng Zhao’da Elon Musk’a teklifte bulundu. Binance CEO’su, bu türlü bir projenin gerekli olduğunu ve hatta isminin “MarsCoin” olabileceğini söyledi. Elon Musk, Binance CEO’sunun tweetine şu sözlerle karşılık verdi:

 Kesinlikle bir MarsCoin olacak!

Marscoin’in fiyatı, Elon Musk dopingiyle yaklaşık yüzde 4.000 yaptı!

Elon Musk, MarsCoin ile aslında kendisinin piyasaya sürebileceği muhtemel bir kripto paradan bahsetti. Lakin benzeri isme sahip “Marscoin” isimli altcoin projesi Elon Musk’un bu açıklamasıyla uçuşa geçti. Unutulmuş altcoin’in fiyatı yaklaşık yüzde 4.000’lik bir ralli gerçekleştirdi.

Kaynak: Coingecko

Kripto para, 0,07 dolar düzeyinden 2,7 dolar düzeyine kadar yükseldi. Bu sayılar altcoin’de yüzde 3.757’lik bir artışa işaret ediyor. Yazım sırasında ise kripto para yüzde 500’ün üzerinde artışla 0,52 dolardan süreç görüyor.

Leave feedback about this

  • Kalite
X