Kasım 30, 2022
Ümraniye, İstanbul, TR
Bitcoin

Dev İsim Tarih Vererek Bitcoin ve Altcoin Varsayımlarını Paylaştı!

BlockTower Capital CIO’su ve kurucu ortağı Ari Paul, Bitcoin (BTC)’in önümüzdeki iki yıl içinde potansiyel olarak 10 katın üzerinde çıkar elde edebileceğini söylüyor.

Ari Paul: Bitcoin, boğa koşusunu 100.000-400.000 dolar ortasında bitiriyor

Blockchain yatırım firması BlockTower Capital’ın CIO’su ve kurucu ortağı Ari Paul, 149.000 takipçisine, boğa piyasasının 2022’nin sonuna kadar sürebileceğini ve Bitcoin‘in şu anki 39.000 dolarlık fiyatından %153 ile %915 ortasında büyüyeceğini söyledi. Ari Paul mevzuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Zaman açısından tahminimce 9-22 ayımız var. Fiyat açısından, tahminimce BTC, boğa koşusunu 100.000-400.000 dolar ortasında bitiriyor.

BlockTower Capital CIO’su: Altcoin’ler önümüzdeki aylarda BTC’yi gölgede bırakacak

Bitcoin boğası Raul Pal ile yaptığı röportajda Ari Paul, uzun vadede Bitcoin konusunda optimist olsa da altcoin’lerin önümüzdeki aylarda başkan kripto parayı gölgede bırakacağını belirtiyor. Ari Paul hususa yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Bu yüzden, şayet bu boğa piyasası kendisinden evvel gelenlere benziyorsa… Bence genel olarak tüm kripto paralar muhtemelen Bitcoin’den daha âlâ performans gösterecek. Ve bu geçmişte her seferinde oldu. Temelde, düşük kaliteli küçük altcoin’ler daha yeterli performans gösterme eğilimindedir. Bunun nedeni, insanların risk toleransının artmasıdır. Açgözlülük ögesi var. Çok üretiyorlar, Bitcoin 5 kat artıyor, beşerler artık güçlü. Bir sonraki 5x’lerini arıyorlar. Ve Bitcoin’de bunun sıkıntı olacağını hissediyorlar. Böylelikle birebir yüksek düzeyler için daha düşük kaliteli varlıklara dönmeye başlıyorlar.

Boğa piyasasının en ağır periyotları ne vakitlerdir?

Boğa piyasasının en ağır periyotlarıyla ilgili olarak, BlockTower Capital’in yönetici ortağı, çok açgözlülük belirtileri aradığını söylüyor. Ari Paul hususa yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

İzleyeceğim şeyler: yüksek kaldıraç oranına sahip ferdi yatırımcılar tarafından yürütülen ralliler, ekosistemde fahiş düzeylerde toplam kaldıraç… Zamanlama piyasası son derece zordur. Neredeyse hiç kimse bunda sahiden uygun değil. Genel son basamak olan “9. vuruş”u tanımlamanın çok mümkün olduğunu düşünüyorum. Buradaki zorluk, bu kademenin bir yıl sürebilmesi (bu pek mümkün olmasa da) ve BTC’nin bu müddet içinde %300 artış göstermesi.

Ari Paul: En yeterli strateji boyanın kurumasını izlemek

Ari Paul, mevcut patlama döngüsünden en âlâ biçimde yararlanmaya gelince, en yeterli stratejinin boyanın kurumasını izlemek olduğunu öne sürüyor. Ari Paul hususa yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Sağa yakın olsam bile, bu boğa koşusunun sonunda satın al ve tut stratejisini yenmek sıkıntı olacak. Etkin trader’lar için, zamanlama ve rotasyonla çok sayıda alfa eklemek katiyetle mümkün, lakin yanlışların fırsat maliyeti yüksektir.

Leave feedback about this

  • Kalite
X