Aralık 1, 2022
Ümraniye, İstanbul, TR
Bitcoin

Dev Altın Üreticisinin CEO’su, Altın ve Bitcoin Piyasasını Yorumladı!

Agnico Eagle CEO’su Sean Boyd, Bitcoin ve altın ile ilgili kıymetli açıklamalarda bulunuyor. Sean Boyd, Bitcoin’in altın’ın yerini asla alamayacağına inanıyor. Ayrıyeten Sean Boyd, dünyanın dört bir yanındaki merkez bankalarının rezervlerine altın eklediğini de vurguluyor.

Agnico Eagle CEO’su: Bitcoin, altın için varoluşsal bir tehdit oluşturmuyor!

Kanada’nın önde gelen altın üreticisi Agnico Eagle’ın CEO’su Sean Boyd, Bloomberg’e verdiği yeni bir röportajda kritik öngörüler paylaştı. Sean Boyd, Bitcoin‘in altın’a varoluşsal bir tehdit oluşturduğunu düşünmüyor.  Aslında Sean Boyd, parlak metalin yerini hiçbir vakit süratle büyüyen dijital versiyonunun almayacağına inanıyor. Agnico Eagle CEO’su, Bitcoin’i altın’a rakip olarak kabul ederken, likiditesinin aslında çok düşük olduğuna dikkat çekiyor:  

Bence bu konuşmaları yapmanız gerekiyor lakin Bitcoin’deki likiditeye bakıyorsunuz… Küçük bir pazar.

Bu ortada Sean Boyd, altın’ı binlerce yıldır var olan çok büyük ve likit bir pazar olarak öne sürüyor. Agnico Eagle CEO’su mevzuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Altın, uzun yıllar boyunca güçlü bir servet deposu portföyü çeşitlendiricisi olma yeteneğini kanıtladı. Hala insanların portföylerinde kıymetli bir rol oynuyor. Bu, dijital para üniteleri açısından öteki bir seçenek olduğu için ortadan kalkmayacak.

Sean Boyd: Dünyanın dört bir yanındaki merkez bankaları rezervlerine altın’ı ekliyor

Ayrıca Agnico Eagle CEO’su, dünyanın dört bir yanındaki merkez bankalarının rezervlerine altın eklediğini ve altın’da potansiyel gördüklerini vurguluyor. Bitcoin’in piyasa pahası, altın’ın yalnızca bir kısmını temsil etse de süratle yükseliyor. Kriptokoin.com olarak daha evvel bildirdiğimiz üzere, en büyük kripto para son vakitlerde birinci defa 900 milyar doları gölgede bıraktı. 

Altın’ın piyasa pahasının 10 trilyon doları aştığı iddia ediliyor. Tesla’nın Bitcoin’i rezerv para ünitesi olarak benimsemesiyle birlikte, artık BTC’nin önemli bir altın rakibi olarak görüldüğü kesin. BTC, 2021’de kıymetli karlar sağlamak için uğraş ederken sarı metale karşı tüm vakitlerin en yüksek düzeyini kaydetmeye devam ediyor. Bir Bitcoin, yazım sırasında 26 ONS altın pahasında. 

Leave feedback about this

  • Kalite
X