Ekim 4, 2023
İstanbul,Türkiye
Apple

ChatGPT Plus Türkiye fiyatı aşikâr oldu! Daha değerli olacak

Geçtiğimiz yıl kasım ayında piyasaya sürülmesi ile birlikte üm dünyayı kasıp kavuran ChatGPT, bizlere yapay zekanın geldiği noktayı da göstermiş oldu. Yapay zeka destekli sohbet robotu gösterdiği başarının ardından kısa bir süre önce iOS uygulamasına da kavuştu. Şimdi ise ChatGPT Plus aboneliğinin Türkiye fiyatı belirlendi.

ChatGPT Plus, Türkiye’de daha pahalı olacak!

ChatGPT Plus, ücretsiz versiyondan farklı olarak kullanıcılarına birçok avantaj sağlıyor. Daha geniş kullanım alanları sunan ChatGPT Plus, tüm dünyada aylık 20 dolarlık bir abonelik ücretine sahip. Şirket diğer yandan ise Türkiye için daha farklı bir fiyatlandırma politikası izleme kararı almış gibi görünüyor.

ChatGPT Plus’ın Türkiye fiyatı iOS cihazlarda aylık 499,99 TL olarak belirlenmiş durumda. Günlük kur ile bu ücret karşımıza 24,12 dolar olarak karşımıza çıkıyor. Yani iOS cihazları üzerinden ChatGPT Plus kullanmak isteyen müşteriler diğer ülkelerden daha yüksek bir fiyat ile karşı karşıya kalacak.

Uygulama, yapay zekadan güç alarak kullanıcılarına birçok avantaj sunuyor. Bu avantajları ise şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Hızlı Sonuçlar : Birden fazla veri içeren uzun arama sorgularını veya reklamları analiz ederek kullanıcıyı ulaşmak istediği sonuca doğrudan ulaştırır.
  • Kişiye Özel Öneriler : Kullanıcı alışkanlıkları analiz edilerek yiyecek – içecek, eğlence ve özel gün mesajları gibi konularda tavsiyelerde bulunur.
  • Yaratıcılık : Kullanıcıya arkadaşının doğum günü için hediye fikirleri vermek, kullanıcıdan aldığı bir konuda şiir yazmak veya bir hikayeyi tamamlamak gibi yaratıcılık gerektiren görevleri üstlenir.
  • Profesyonel Analiz : Bir iş dosyasını analiz ederek geribildirimde bulunmak, herhangi bir raporu özetlemek veya sunumları iyileştirmek gibi profesyonel işlerde etkin bir şekilde rol alır.
  • Kişisel Öğrenim Planı : Kullanıcının alışkanlıkları da göz önünde bulundurularak yeni bir dil, bilimsel alan veya bir enstrüman öğrenimi için öğrenim planı oluşturabilir.

Abonelik hizmeti sayesinde daha yeni yapay zeka dil modelinden yararlanan kullanıcılara ayrıca öncelik hakkı da sağlanıyor. Özellikle yoğunluğun oldukça fazla olduğu bazı saatlerde ChatGP Plus aboneliği ile sohbet robotunu öncelikli kullanmak mümkün oluyor.

Uygulamanın iOS’ta yayınlanmasının ardından gözler Google Play Store’a çevrildi. Yakın bir zamana uygulamanın Android platformlara da gelmesi bekleniyor. Peki siz ChatGPT Plus ve Türkiye fiyatı hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Leave feedback about this

  • Rating