Nisan 20, 2024
İstanbul,Türkiye
Magazin

Cem Yılmaz Kimdir?

Cem Yılmaz, ünlü Türk komedyen, sinema oyuncusu, yapımcı ve senarist. 1994 yılında başlayan kariyeri sayesinde çok sayıda TV şovu, film ve stand-up gösterisiyla kendini ispat etmiştir. ‘Araf’, ‘Vizontele Tuuba’ ve ‘Organize İşler’ gibi dizilerinin yanı sıra, ‘G.O.R.A.’, ‘Bir Demet Tiyatro’, ‘Komşu Kİzı’, ‘The Last Photo’ gibi filmleri ile de tanınmaktadır.

Cem Yılmaz Kimdir?

Cem Yılmaz, Türkiyenin en ünlü komedyen ve sinema oyuncusu olarak bilinmektedir. 1974 yılında İstanbul’da doğmuştur. Cem Yılmaz, Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde öğrenim görmüştür.

Cem Yılmaz’ın Tiyatro Yolculuğu

Cem Yılmaz, ilk kez tiyatro ile tanışmasını 1997 yılına dayandırır. O zamandan beri tiyatro oyunlarında oynamakta olan Cem Yılmaz, üstelik kendi yazdığı çok güzel tiyatro oyunları da mevcuttur. Ayrıca komedi tiyatro oyunlarında oynayan Cem Yılmaz’ın meşhur eserleri arasında “Küçük Adam” ve “Agâh Bey” bulunmaktadır.

Cem Yılmaz’ın Sinema Yolculuğu

Cem Yılmaz, 1999 yılında sinemaya başlamasının yanı sıra aynı zamanda yazarlık ve yönetmenlik konularında da kendini geliştirmiştir. 2000 yılında kendi adını taşıyan ilk filmi olan “G.O.R.A.”yi çekerek sinema dünyasında kendisini kanıtlamıştır. Ardından 2015 yılında çektiği son filmi olan “Kadının İntikamı” ile bir kez daha kendisini ispat etmiştir. Cem Yılmaz’ın çektiği filmler arasında “A.R.O.G”, “Vizontele Tuuba”, “Vizontele 2”, “G.O.R.A”, “Yahşi Batı”, “Kadının İntikamı” ve “Organize İşler 2: Sazan Sarmalı” bulunmaktadır.

Cem Yılmaz’ın TV Yolculuğu

Cem Yılmaz, 2000 yılından bu yana televizyon konusunda da kendini göstermiştir. 2008 yılında kendi adını taşıyan Cem Yılmaz Show’u yayınlayan Cem Yılmaz, aynı zamanda bazı televizyon programlarına konuk olarak da katılmıştır. Bunlar arasında “Dengbej”, “Televizyonumuz”, “Süreç Bitti”, “Seyir Defteri” ve “Bizim Şehir” bulunmaktadır.

Cem Yılmaz’ın Sahne Kariyeri

Cem Yılmaz, 1998 yılından bugüne dek pek çok sahne konseri vermiştir. İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya ve Konya gibi pek çok şehirde konuk olarak sahne alan Cem Yılmaz, çeşitli konserler vermiş ve sahne performanslarıyla seyirciyi eğlendirmiştir. Ayrıca Cem Yılmaz, birçok festival konuğu olarak da katılmış ve konuşmacı olarak da görev almıştır.

Cem Yılmaz’ın Ödülleri

Cem Yılmaz, kariyeri boyunca çok sayıda ödül kazanmıştır. En çok bilinen ödülleri arasında “En İyi Erkek Oyuncu” dalında Altın Portakal Film Festivali, “En İyi Senaryo” dalında Antalya Altın Portakal Film Festivali, “En İyi Komedyen” dalında Dünya Komedyenler Gecesi” bulunmaktadır.

Cem Yılmaz’ın Kişisel Yaşamı

Cem Yılmaz, evli ve bir çocuk babasıdır. Eşi olan Tuğçe Yılmaz ile 2005 yılında evlenmiştir. Çiftin 2017 yılında doğan oğulları Yusuf olmuştur. Cem Yılmaz, çok sayıda sosyal sorumluluk projesinde de görev almakta ve destek vermektedir.

Cem Yılmaz’ın Son Durumu

Cem Yılmaz, halen akıcı bir şekilde çalışmalarını sürdürmektedir. Kendisiyle ilgili haberler, sosyal medya hesaplarından ve internette bolca mevcuttur. 2020 yılında çıkacak olan yeni filmi için henüz bir açıklama yapılmadı. Şu anda yazdığı tiyatro oyunları ile birlikte filmlerinin çekimlerine devam etmektedir.

Leave feedback about this

  • Rating