Ocak 30, 2023
Ümraniye, İstanbul, TR
Blockchain

Cardano’dan Yeni İş Birliği!

Kriptokoin.com – Apple’ın Siri asistanı üzere büyük hizmetler için teknoloji sağlayan, büyük bir hesaplama bilgi motoru olan Wolfram Alpha, Cardano blockchain’inden gelen dataları entegre ediyor.

Perşembe günü yapılan bir duyuruya nazaran, Wolfram Research’ün bir yan kuruluşu olan Wolfram Blockchain Labs (WBL); Charles Hoskinson’ın kurduğu teknoloji şirketi IOHK ile paydaşlık kurdu.

Ortaklığın bir modülü olarak WBL, Cardano’nun blockchain bilgilerini Wolfram Alpha’ya entegre ederek geliştiricilerin harici dataları Cardano’nun akıllı kontratlarına entegre etmesine müsaade verecek. Yeni iştirak, şirketlerin gelişmiş akıllı kontratlar oluşturmak için gerekli bir bileşen olduğuna inandıkları “avangart oracle’lar” üzerindeki çalışmaları bilhassa ele alacak.

Duyuruya nazaran, WBL ve IOHK fonksiyonu 2021’de sunacak; entegrasyonu yılın sonlarına yanlışsız yayınlamayı planlıyor.

Wolfram’ın hesaplama teknolojisi ve bilgi tabanı, daha evvel Bitcoin blockchain’i ve Ethereum ağı dahil olmak üzere büyük blok zinciri platformlarıyla entegre edildi. Öbür entegre platformlar ortasında ARK blockchain’i çerçevesi ve Max Planck Society tarafından yönetilen büyük bir blockchain teşebbüsü olan Bloxberg yer alıyor.

Ek olarak, IOHK, blockchain tabanlı ticaret ve iş modeli dönüşümünü sağlama daha geniş bir misyonun modülü olarak; akıllı mukavele tabanlı uygulamalar geliştirmek için WBL ile yakın bir biçimde çalışacak. Paydaşlığın akabinde WBL, geliştiricilerin Cardano için Wolfram araçlarını ve oracle’larını en güzel halde nasıl kullanacaklarını öğrenmelerine imkan tanıyarak; Cardano’ya has içerikleri kurs malzemesine dahil etmeyi planlıyor.

Wolfram Alpha, doğal bir lisan sürece aracı, Apple’ın Siri ve Alexa akıllı asistanlarının sağlayıcısıdır. Wolfram Research tarafından geliştirilen Wolfram Alpha, yapılandırılmış datalardan karşılıkları direkt hesaplayarak; gerçek sorulara karşılıklar sağlayan bir “yanıt motoru” olarak hareket eder.

Leave feedback about this

  • Kalite
X