Kasım 30, 2022
Ümraniye, İstanbul, TR
Altcoin

Cardano 3 Yılın Rekorunu Kırdı! 2 Analist: Bu Düzeyler Yaklaşıyor

Popüler altcoin Cardano (ADA)’nun fiyatı yüzde 18’den fazla arttı. Kripto para, Çarşamba günü en güzel performans gösterenlerden biriydi. Dördüncü en büyük kripto para ünitesi, üç yıldan fazla bir müddet sonra birinci sefer en yüksek düzeyi olan 0,90 doları kırdı. Pekala artık altcoin’de sırada ne var?

Cardano 3 yılın rekorunu kırdı – Kaynak: TradingView.com

Popüler altcoin Cardano 3 yılın rekorunu kırdı!

Yatırımcılar, son periyotlarda merkezi olmayan finans bölümündeki büyümenin ortasında akıllı kontrat platformlarına akın etti. Bu yıl, DeFi protokollerinde yükseliş patlaması yaşandı. Ethereum tabanlı akıllı kontratlarının içindeki toplam paha 10 Şubat’ta 39 milyar doları geçti. Bu, DeFi projelerinin birçoklarına mesken sahipliği yaptığı için Ethereum Blockchain’ini zorladı. 

Sonuç olarak, süreç onayları gecikti ve ağ fiyatları arttı.  Analistler, Ethereum’un en büyük rakip projelerine yanlışsız potansiyel bir müşteri çıkışı yaşanacağını belirtti ve bu oldu. Bu nedenle, Cardano üzere protokoller, token değerlemelerinde muazzam yararlar kaydetti. ADA, DeFi’nin yükseliş rüzgarları nedeniyle bir yıldan bugüne kadarki vakit diliminde yüzde 380’den fazla arttı.

Cardano için sırada ne var? Usta analist: Daha fazlası geliyor

Analistler Cardano’nun, rakibi Ethereum’un rallisini tekrarlamasını bekliyor. Rekt Capital ADA varsayımını şu sözlerle açıklıyor:

ADA, tüm vakitlerin en yüksek düzeylerinden evvel kalan sadece iki birincil direnç düzeyi ile yükselişine devam ediyor. İlk merkezi direnç alanı öndeki siyah alandır. ADA artık 0,72 – 0,94 ABD doları aralığının içinde. Ve vakitle ADA siyaha yanlışsız yükselmeye devam edecek.

Rekt Capital’ın Cardano ticaret modeli – Kaynak: TradingView.com

Yashu Gola: ADA fiyatı tüm vakitlerin en yüksek düzeyine çıkabilir

ADA’nın üst istikametli patlamasının bir kısmı da düşen Bitcoin hakimiyetinden geliyor. En âlâ kripto para ünitesi, rekor düzeye ulaştıktan sonra daha düşük yahut yana hakikat düzeldi. Tanınan analist Yashu Gola’ya nazaran BTC, sermayesinin bir kısmını Ethereum ve Cardano üzere rakip varlıklara aktarmayı bekliyor. Trader’lar buna “altcoin sezonu” diyor.

Cardano, Bitcoin’e karşı bir çıkış yapmaya çalışıyor – Kaynak: TradingView.com

Popüler analist Yashu Gola’ya nazaran, üstteki grafik ADA/BTC’nin 2019’un ortalarından itibaren uzun vadeli bir direnç düzeyinin üzerinde bir kırılma hareketi yapmaya çalıştığını gösteriyor. Analist altcoin fiyatının 2.352 Satoshi’ye yanlışsız genişletilmiş üst istikametli rallileri izlediğini vurguluyor. Böyle bir hareket analiste nazaran, ADA/USD’yi tüm vakitlerin en yüksek düzeyine çıkarabilir. Kriptokoin.com olarak daha evvel bildirdiğimiz üzere, daha fazla kripto para iddiası için “Altcoin Kâhini: Büyük Çöküş Geliyor! Bu 5 Altcoin ise Fırlayacak”isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Leave feedback about this

  • Kalite
X