Şubat 3, 2023
Ümraniye, İstanbul, TR
Blockchain

Bu Hastane Covid-19 Aşı Kayıtlarını VeChain (VET) ile Tutuyor

Kriptokoin.com – Güney Kıbrıs’ta yer alan bir hastane, 100 tabip ve işçi de dahil olmak üzere kimi yetkilileri COVID-19’a karşı muvaffakiyetle aşıladı. 5 Ocak tarihli bir blog yazısına nazaran bu süreç VeChain dayanaklı E-HCert COVID-19 tahlili aracılığıyla gerçekleştirildi.

VeChain (VET) ile COVID-19’u yenmek

Rusya, Gine ve öteki kimi ülkeler vatandaşlarına aşı sunmaya devam ederken Birleşik Krallık ve ABD hala bu belayı aşmanın en güzel yolunu arıyor. Bu sırada Güney Kıbrıs blockchain tabanlı COVID-19 tahlili ile büyük bir atılım gerçekleştirdi. Bilhassa Meditteranean Hastanesi 4 Ocak 2021 prestijiyle 100 tabip ve işçiye COVID-19 aşısının birinci dozunun uygulandığını duyurdu.

Hastane, aşılanmış işçinin COVID-19 aşılama kayıtlarının şeffaflığı artırmak ve hassas bilgileri kurcalamaya karşı muhafazalı hale getirmek için VeChain’in dağıtık defterinde bu bilgileri muvaffakiyetle saklandığını açıkça ortaya koydu.

VeChain Vakfı bu olayı aşağıdaki tweet’i ile duyurdu:

Hastane ise şu sözleri kullandı:

“Bu, olağana dönüş yolunda büyük bir adım. Mediterranean Hospital of Cyprus, bu 100 kişinin aşılarını, VeChainThor Blockchain’i aracılığıyla E-HCert uygulaması üzerinden duyurarak; sıhhat kesiminin dijital dönüşümüne yanlışsız bir adım daha attı.”

VeChain’in blockchain teknolojisinin, sıhhat hizmetleri sanayisinde ve global iktisadın başka dallarında değerli bir ilgi kazandığını belirtmek gerekir. Mayıs 2019’da VeChain (VET), blockchain tabanlı bir Klinik Deneme İzlenebilirlik platformu olan cSecure’u geliştirmek için Bayer China ile paydaşlık kurmuştu.

Daha yakın vakitlerde, Kasım 2020’de, ABD merkezli bir destek üreticisi olan Health Evolution, sahtecilikle uğraş etmek için VeChain’i benimsedi.

CoinGecko datalarına nazaran yazım sırasında VeChain’in VET token’ının fiyatı yüzde 12.3 artışla 0,031 dolardan süreç görüyor.

Leave feedback about this

  • Kalite
X