Ocak 29, 2023
Ümraniye, İstanbul, TR
Altcoin

Bu 5 Büyük Altcoin İçin “Son Dakika” Gelişmeleri Var!

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’dan Twitter hamlesi geldi. Solana tabanlı bir DEX olan Serum, DAO yönetiminde değişiklik yapmayı planlıyor. Celo Blockchain, çeşitli iş girişimlerini desteklemek için 77,3 milyon dolar fon topladı. Ripple, XRP varlıklarının ilk kez %50’nin altında olduğunu bildirdi. Altcoin projelerine ilişkin haberlerin detayları için bizi okumaya devam ediniz.

Büyük altcoin projelerinden büyük haberler…

Binance, Twitter yatırımcısı oluyor

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), Elon Musk’ın Twitter devralmasına hisse senedi yatırımcısı olarak katılacağını onayladı. CZ, Binance’in hareketin bir parçası olarak ‘iki gün önce’ yaklaşık 500 milyon dolar havale ettiğini kaydetti. Binance kurucusu şu yönde bir açıklama yaptı:

Elon’un Twitter için yeni bir vizyon gerçekleştirmesine yardımcı olmaktan heyecan duyuyoruz. Kripto ve Blockchain teknolojisinin kullanımını ve benimsenmesini genişletmek için sosyal medyayı ve Web3’ü bir araya getirmede rol oynamayı amaçlıyoruz.

serum

Serum, DAO yönetiminde değişiklik yapmayı düşünüyor

Solana ağındaki merkezi olmayan bir borsa olan Serum, şu anda projenin yönetim yapısını değiştirecek bir teklif üzerinde kafa yoruyor. Solana ve Serum geliştiricileri TDM Blockchain, teklifi geliştirdi. Bu doğrultuda, tavsiyelerini Perşembe günü Serum DAO forumuna sundu. Kabul edilirse, bu, Serum DAO için yeni bir topluluk tokeninin oluşturulmasıyla sonuçlanacak.

Altcoin projesinin zaten SRM adında yerel bir tokeni var. Bu yeni topluluk tokeni, gSRM adlı kilitli bir SRM sürümü olacak. Her iki token de 1’e 1 ilişkiye sahip. Yani kullanıcıların, kilitli her SRM tokeni için eşdeğer sayıda gSRM alması mümkün olacak.

Celo 77,3 milyon dolar fon topladı

Celo Blockchain, mobil öncelikli DeFi ödeme altyapısını destekliyor. Platformda inşa edilen birkaç proje girişim finansmanı aldı. Celo Blockchain üzerine inşa edilen projeler, çeşitli iş girişimlerini desteklemek için toplu olarak 77,3 milyon dolar topladı. Böylece, ödeme odaklı geliştirici ağının artan şekilde benimsendiğinin altını çizdi.

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Celo, 27 Ekim’de, influenceMarket, Loam, Tatum, Circular Impact, Sanergy, Hyperlane, RedStone ve Jia projelerinin Web3 iş modellerinin benimsenmesini ilerletmek için finansman sağladığını duyurdu.

Ripple, XRP varlıklarının %50’nin altına düştüğünü bildirdi

Firma, oldukça büyük XRP sahipliğinin azalmakta olduğunu açıkladı. Ayrıca, XRPL’deki 130+ doğrulayıcı node’dan yalnızca 4’ünü çalıştırdığını vurguladı. Ripple Lab’ın XRP token varlıkları, şirket tarihinde ilk kez toplam dolaşımdaki arzın %50’sinin altına düştü.

Ripple geçmişte, şirketin XRP’nin önemli ölçüde büyük mülkiyeti hakkında soruları gündeme getiren ve şirkete XRP Ledger (XRPL) üzerinde merkezi kontrol sağladığını savunan bazı eleştirilerle karşı karşıya kaldı. 27 Ekim’de yayınlanan bir Q3 raporunda, Ripple bir kez daha bu eleştiriyi reddetti. Ayrıca, XRP varlıklarının azalmaya devam ettiğini kaydetti. Bu doğrultuda 50 milyar tokenin veya toplam arzın %50’sinin altına düştüğünü belirtti. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, şu açıklamayı yaptı:

%50’nin altında. Bu, büyük bir dönüm noktası! 10 yıldır Ripple, değer hareketi için hızı, güvenliği ve ölçeklenebilirliği için ürünlerimizde XRP ve XRPL kullanmaya odaklandı. Daha fazla müşteri ödeme akışlarında XRP kullanıyor. Burada gerçek bir fayda olduğu açık.

Leave feedback about this

  • Kalite
X