Ocak 29, 2023
Ümraniye, İstanbul, TR
Altcoin

Bu 3 Altcoin İzlemelik: Çift Haneli Yükseldiler!

Kripto piyasası oldukça hareketli bir hafta geçirdi. Pazar, son birkaç gün boyunca yeşile boyandı. Bunun ortasında, piyasadaki birçok altcoin projesi önemli kazançlar elde etmeyi başardı. Hatta, birçoğu hafta boyunca çift haneli kâr elde etti. Biz de en fazla yükseliş kaydeden altcoin projelerine okuyucularımız için bir göz attık.

İlk sıradaki altcoin projesi Klaytn (KLAY)

Elon Musk’ın büyük Twitter devralmasına rağmen KLAY’in fiyatı Dogecoin’in (DOGE) fiyatını gölgede bıraktı. Bu arada, KLAY’ın geçen hafta yükselmeye başladığını belirtmek gerekiyor. Bu yükseliş trendi, Blockchain’deki kripto madenciliği ödülünü azaltmak için ortaya atılan bir teklifle başladı. Bu, madencilik ödülünün 9,6 KLAY’den 6,4 KLAY’a düşeceği anlamına geliyor.

Bu güncellemenin ışığında, KLAY’in hem fiyatı hem de sosyal duyarlılığı belirgin bir artışa tanık oldu. Kriptonun bu hafta başında 0,1401 dolardan düşük bir seviyeden 0,2623 dolara yükseldiği belirtilelim. Basın zamanında, KLAY günlük %5,47 kazançla 0,2565 dolardan işlem görüyordu. Ayrıca, haftalık bazda %99’luk bir artışa tanık oldu.

İkinci sırada Elon Musk’ın Dogecoin’i (DOGE) var

Kriptokoin.com’dan da takip ettiğiniz üzere Dogecoin’in bu listedeki varlığı kimse için sürpriz değil. Daha önce de belirtildiği gibi, önde gelen Dogecoin savunucusu sosyal medya devi Twitter ile 44 milyar dolarlık bir anlaşma imzalamıştı. Meme coin bir süre için oldukça düşük performans sergiledi. Ancak, Elon Musk’ın Twitter’ı devralmasının ardından popüler köpek parası DOGE’nin fiyatı sert yükseldi.

Basın zamanında, Dogecoin (DOGE) son 24 saatte %7,45 artışla 0,0806 dolardan işlem görüyordu. Bununla birlikte hafta boyunca, varlık %38,86 artış kaydetti. Bu, Dogecoin’i 0,05742 dolarlık düşük bir seviyeden 0,08483 dolarlık yüksek bir seviyeye kadar itti.

Son sıradaki altcoin projesi Terra Classic USD (USTC)

Bu algoritmik stablecoin, birkaç ay önce kripto para dünyasını alt üst etti. Yaratıcıları Do Kwon hala kaçak durumda ve kırmızı bültenle aranıyor. Ancak, bu varlık 1 dolarlık sabit fiyatına ulaşmak için güçlü bir hamle yaptı. Ancak, mevcut seviyesini düşününce ne kadar güçlü olsa da çok da bir anlam ifade etmediğini belirtmek gerekiyor.

Stablecoin, son yedi gün içinde %19,9’luk bir artış gördü. Bunun ardından haftalık en düşük 0,035 dolardan 0,0465 dolara sıçradı. USTC, basın zamanında günlük %13,64 artışla 0,0428 dolardan işlem görüyordu. Bu artışa rağmen, stablecoin 1 dolarlık sabit fiyatının yüzde 90’ın altında kalıyor.

Leave feedback about this

  • Kalite
X