Aralık 1, 2022
Ümraniye, İstanbul, TR
Bitcoin

Bitcoin Son Çıkarları Elde Tutarak Gücünü Muhafazaya Devam Ediyor

Bitcoin dün 50.000 $’a yaklaştıktan sonra geriledi. Fakat süratle 48.800 $’ın üzerine çıktı. Bitcoin, bugün 50.000 $’a yükselişi sırasında elde ettiği kazanımların birçoklarını muhafazayı başardı.

Bitcoin Fiyatı Arttı

Bugün, kripto para ünitesi fiyat artışı yaşadı. Gün içi en yüksek düzeyi olan 48.800 dolara yükseldi. Dünkü geri çekilme sırasında elde ettiği karların birçoklarını geri aldı.

Bitcoin’in son artışı 2017 ve 2018’de yaşanan boğa piyasasından değerli ölçüde farklı olduğunu gösteriyor.

O mühlet zarfında, Bitcoin tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan yaklaşık 20.000 $’a ulaştı. Fakat kısa müddette geri düştü. Sonrasında ise son karlarının birçoklarını teslim etti.

Kripto para bu sefer farklı davranıyor. BTC fiyatı giderek etkileyici rekor düzeylere çıkıyor.

Artan Benimseme

LMAX Digital’de kripto para ünitesi stratejisti olan Joel Kruger farklı bir yorum yapıyor. O Bitcoin’in “dayanma” yeteneğinin mutlaka varlığa yönelik güçlü talebi yansıttığını vurguladı.

Chainlink’in kurucu ortağı Sergey Nazarov da dijital para ünitesinin momentumuna bakıyor ve şöyle diyor:

“Tesla üzere gitgide daha fazla şirket bilançolarına Bitcoin koyuyor. Bu durum, kurumlar ve para yöneticileri için varlığa yönelme konusunda büyük bir baskı oluşturuyor. Tüm ‘Bitcoin öldü’ anlatısı, son birkaç ay içinde büyük olasılıkla çok fazla güvenilirlik kaybetti. Öteki taraftan daha büyük oyuncular sonunda Bitcoin’in nitekim ana akım haline geldiğinin farkına vardılar. BTC güç göstermeye devam ederse şaşırmam. Bitcoin şu anda finans piyasalarında en düzgün performans gösteren varlık. Kıymetini ikiye katlayıp 100.000 $’a ulaşması sahiden mümkün.”

Ayrıca Nazarov, “Bence birçok insan, bilhassa merkez bankaları para ünitelerini basmaya devam ettikçe bunun büsbütün mümkün olduğunu anlıyor” dedi.

Leave feedback about this

  • Kalite
X