Ocak 30, 2023
Ümraniye, İstanbul, TR
Bitcoin

Bitcoin Fiyatında Taban Seviyeyi Bilen Analistten Altcoin Yatırımcılarına Uyarı!

Bitcoin’in 2018 ayı piyasasının taban düzeyini hakikat bir halde bildikten sonra takipçi sayısı artan kripto stratejisti ve trader’ı, altcoin yatırımcılarına bir ikazda bulundu. Yeni bir tweet’te anonim tader Smart Contracter; 94.800 takipçisine, altcoin fiyatlarında düzeltme görüleceğine dair ikaz etti. Trader, bu sonuca Bitcoin (BTC) hakimiyet endeksinin önümüzdeki haftalarda ralli yapacağını düşündüğü için vardı:

“Her ne kadar altcoin’leri sevsem de, bir sürü kâr satışı gerçekleştirdim. Bence BTC hakimiyeti buradan büyük bir sıçrama yapacak ve hepsini mahvedecek. Şu anda bunun altcoin’lerin BTC’den daha fazla düşeceğine mi, yoksa BTC’nin çok yükselip altcoin’leri alt edeceğine mi bağlı olduğundan emin değilim.”

Traderlar, Bitcoin’in altcoin’lerden daha âlâ performans gösterip göstermeyeceğini kestirim etmek ismine Bitcoin baskınlık endeksine güveniyor. Bunun tam zıddı de geçerli. Yükselişte olan bir endeks, çoklukla altcoin piyasaları için güzel bir işaret değildir. Altcoin’lerin çökebileceğini yahut Bitcoin’in öbür token’lardan daha süratli yükselebileceğini gösterir.

Trader’ların Bitcoin hakimiyetine yönelik optimist orta vadeli görünümü; önde gelen varlığın yükseliş göstermesiyle de devam ediyor. Mart 2020’de, Covid-19 kaynaklı paniğin ortasında Bitcoin 4.000 doların altına düştüğünde, Smart Contracter, BTC’nin sonunda toparlanacağını ve 50.000 dolara fırlayacağını söylemişti. Bugün Bitcoin 48.500 doların üzerinde süreç görüyor, bu da gayesine oldukça yaklaşıldığını gösteriyor.

Bu ortada bir öbür analist Michaël van de Poppe, Bitcoin’in kilit düzeylerini belirledi. Amiral gemisi kripto varlığının tutması gereken kritik düzeyin 43.000 dolar civarındaki dayanak olduğunu söylüyor. Bu aralığın altındaki bir hareket, 37.000 dolara daha derin bir geri dönüşü tetikleyebilir. BTC 43.000 dolar düzeyini tutarsa, en büyük kripto varlığının tüm vakitlerin en yüksek düzeyine yükselmesini bekliyor. Bitcoin, yazım sırasında 48 bin 910 dolar düzeyinde. Fakat öncü kripto para ünitesi, yaklaşık 4 saat evvel 49.700 dolara ulaşarak yeni bir tüm vakitlerin en yüksek düzeyini (ATH) belirledi. O vakitten beri, 48.500 ve 49.200 dolar aralığında süreç görüyor.

Leave feedback about this

  • Kalite
X