Aralık 1, 2022
Ümraniye, İstanbul, TR
Bitcoin

Bitcoin Fiyat Gayesini İki Kat Artıran Fundstrat’tan Çarpıcı Ethereum Açıklaması

Yatırım araştırma şirketi Fundstrat, 2021 Bitcoin fiyat kestirimini iki katından fazla artırdı. Fakat Ethereum’un en güzel kripto para ünitesini değerli ölçüde geride bırakacağına dair görüşleri var.

Fundstrat’ın başkan dijital varlık stratejisti David Grider, yatırım araştırma firmasının Bitcoin fiyat amacını iki buçuk kat artırdığını söylüyor.

“İki hafta evvelki 2021 kripto görünüm raporumuzda, BTC’deki gayemizi 40.000 $’dan 100.000 $’a yükselttik.”

Bitcoin Gayesini Etkileyen Faktörler

Firma, güncellenmiş BTC amacını etkileyen sayısız makro ve mikroekonomik faktörden bahsetti. Bunlardan kimileri kurumsal FOMO (kaçırma korkusu) ile ilgiliydi. Ayrıyeten zayıflayan bir dolara dair kamu beklentileri, varlığı çevreleyen daha fazla düzenleyici netlik ve genel olarak güçlü bir pay senedi yükselişi de faktörler ortasında yer aldı.

Fundstrat’ın Ethereum için iddiası, Bitcoin varsayımından daha da yüksek. Bloomberg geçen ay Fundstrat’ın 2021 Ethereum fiyat maksadını 10.500 dolara çıkardığını söz etmişti.

Grider, Ethereum’u tüm kripto para üniteleri ortasında ‘en âlâ risk-ödül oranına’ sahip olarak tanımlıyor. Dijital varlık stratejisti, “blok zinciri bilişiminin bulutun geleceği olabileceğini” varsayım edecek kadar ileri gidiyor.

Değer Deposu

Fundstrat’ın yeni BTC gayesiyle ilgili Yahoo Finance ile yaptığı röportajda Grider, şirketlerin neden Bitcoin ve Ethereum üzere kripto varlıklarına yatırım yapmaya devam edeceklerine ait tahlilini genişletiyor. Dala verilen takviyenin, enflasyona karşı bir korunma dileğinden daha fazlası tarafından motive edildiğine dikkat çekiyor. Ona nazaran Bitcoin bir paha deposu seçeneği.

“Bu ağlar tarafından sağlanan çok sayıda yarar var. Ayrıyeten birtakım kurumsal iş modelleri için çok yıkıcı olabilir. Bu nedenle kripto varlıklarından kimilerine sahip olmak istemenizin gerçek nedenleri var. Bir kesinti tedbiri olarak yahut bunun fiyatsız bir yolu olarak işinizin gelirini artırmak istiyorsunuz.

Teknoloji işletmeler için nasıl hakikaten tesirli olabilir? Ayrıyeten dönüştürücü olmak için neler yapabilir? Kripto ağlarında gördüğümüz şey, bir tertip modelinin yeni biçimleridir. İnternet üzere bir şey. Daha fazla işletme ve kullanıcı bu alana katıldıkça, bunların bedeli artacak. Öteki taraftan yararı da artacak. Beşerler katılıyor zira bu teknolojide hakikaten yıkıcı bir yarar var.”

Leave feedback about this

  • Kalite
X