Aralık 1, 2022
Ümraniye, İstanbul, TR
Bitcoin

Bitcoin Destekçisi Elon Musk’tan Bankalara Eleştiri!

Tesla ve SpaceX CEO’su ve PayPal’ın kurucu ortağı Elon Musk, Twitter’da bankaların parayı havale etme formülünü zayıflattığını söylediği bir tartışmaya katıldı. Bu açıdan bakıldığında, Elon Musk’ın Bitcoin takviyesi daha mantıklı görünüyor.

“Elon Musk, Bitcoin’i açıkça anlıyor”

Elon, Third Row Tesla Podcast’in sunucusu ve bir Tesla tutkunu olan Kristen Netten tarafından başlatılan tartışmaya, Elon Musk’ın Bitcoin ile ilgili çevresel problemleri anladığını söyleyen ARK Invest’in kurucusu ve CEO’su Cathy Wood ile katıldı.

Netten, Elon Musk’ın Bitcoin’i açıkça anladığını söyledi. Ayrıyeten Musk’ın 1990’ların sonlarında PayPal’ı kurduğunu hatırlattı. Tweet dizisindeki bir Twitter kullanıcısı, Tesla’nın son vakitlerde Bitcoin’e 1.5 milyar dolarlık yatırım yaptığını hesaba katarak, kripto para üniteleri bağlamında Musk’ın bu tecrübesinin bilhassa alakalı olduğuna dikkat çekti.

Başka bir Twitter kullanıcısı, genç Musk’ın bir fotoğrafını paylaştıktan ve dünyanın en varlıklı adamının bir vakitler bir bankada stajyer olduğunu söyledikten sonra tartışma; bankalara ve ödemelere yöneldi. Ayrıyeten Musk’ın, mevzu ödeme yapmak ve parayı havale etmek kelam konusu olduğunda bankaların tüm kusurlarını anladığını da belirtti.

Tesla CEO’su bunu doğrulamak için devreye girdi. Banka altyapısının bölündüğünü, bilhassa ACH transferleri ve kredi kartları kelam konusu olduğunda yüksek gecikme ve zayıf güvenlikten muzdarip olduğunu ekledi.

Elon Musk, Bitcoin destekçisine dönüşüyor

29 Ocak’ta Musk, Bitcoin destekçisi olduğunu itiraf ettiği bir podcast’e katıldı ve o gün Twitter biyografisinde Bitcoin’i ekledi. Bu hareketi, Bitcoin’i 32.000 dolardan 38.500 dolara itti. Lakin daha sonra Twitter biyografisinden BTC’yi çıkardı ve en sevdiği Dogecoin’i tekrar gündeme getirdi.

Birçok kripto influencer’ı ve meraklıları Tesla’nın BTC almasının an sorunu olduğuna inanıyordu. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Musk, 8 Şubat’ta Tesla’nın 1.5 milyar dolarlık BTC aldığını açıkladı. Bu ölçü, şirketin hazinesinin neredeyse yüzde 10’una denk geliyor.

Leave feedback about this

  • Kalite
X