Ocak 29, 2023
Ümraniye, İstanbul, TR
Bitcoin

”Bitcoin Bir Yılda Basitçe 100.000 Dolara Ulaşabilir”: Ünlü Fon Yöneticisi

Aynı vakitte Trump idaresinde bağlantı yöneticisi olarak misyon yapan 9.2 milyar dolarlık hedge fonu SkyBridge Capital’ın kurucusu Anthony Scaramucci, Bitcoin (BTC) fiyatının bir yıl içinde “kolayca” 100.000 dolardan süreç görebileceğini söyledi.

Scaramucci, “Bitcoin’e nazaran kıyaslama yapacaksanız; yani pay senedi, tahvil ve alternatifleri ve altınınızda dijital para ünitesiyle birkaç yüzde puanı elde edersiniz. Bu savaşın galibi, muhtemelen Bitcoin olacak,” dedi.

Geçtiğimiz Aralık ayında Scaramucci’nin fonu, bir kripto fonu için ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’na bir müracaatta bulunmuştu. SkyBridge Bitcoin Fonu, Ocak ayında yatırımcılara açıldı. Başlangıçta fona 25 milyon dolarlık sermaye konuldu.

Scaramucci, Forbes’ta yer alan bir habere nazaran, şunları söyledi:

“Yapmaya çalıştığımız şeylerden biri, hedge fon sanayisini demokratikleştirmek. Ayrıyeten Bitcoin satın almak hala biraz sıkıntı. Bu yüzden önümüzdeki beş yahut on yıl içerisinde BTC için çok büyük bir hareket olacağını düşünüyoruz.”

Scaramucci, “SkyBridge’in Bitcoin fonu, kendi idaresi altındaki varlıklar açısından 100 milyon dolara erişmek üzere,” dedi. Ayrıyeten Bitcoin’in önünde “çok büyük bir gelecek” olduğunu da ekledi. Toplamda SkyBridge’in, yaklaşık 500 milyon dolarlık Bitcoin’i bulunuyor. Scaramucci ayrıyeten şunları söyledi:

“Geçen yıl Mart ayında salgın nedeniyle performansım bozuldu. SkyBridge Series G fonu 1 Nisan’dan bu yana %33 arttı. Açıkçası bunun bir kısmı geçen yılın dördüncü çeyreğindeki Bitcoin hareketinden kaynaklanıyor.”

Scaramucci: Bitcoin hala değişken bir varlık

Bununla birlikte, Bitcoin’in hala öngörülemeyen fiyat hareketlerine hassas olan değişken bir varlık olduğunu da belirtti:

“Bu hafta gördüklerinizin bir kısmı ‘short squeeze’, Tesla’ya inanmayanların short konum açmasıyla yaşadıklarına çok benziyor. Birebir şey Bitcoin’e de oluyor.”

Kriptokoin.com olarak daha evvel de bildirdiğimiz üzere Elon Musk’ın şirketi Tesla, Pazartesi günü Bitcoin’e 1.5 milyar dolarlık yatırım yaptığını açıklamıştı.

Leave feedback about this

  • Kalite
X