Aralık 1, 2022
Ümraniye, İstanbul, TR
Bitcoin

Bitcoin Alımıyla İsminden Kelam Ettiren MicroStrategy’den Yeni Atak

Kripto para dünyasında en çok konuşulan mevzulardan birini devasa boyutta Bitcoin satın alan MicroStrategy oluşturmuştu. Hatırlanacağı üzere BTC bu atılım sonrası artmaya başlamıştı.

71.079 BTC’yi satın aldıktan sonra, iş zekası şirketi birinci Bitcoin ile ilgili yazılım eserini oluşturacak.

Bitcoin Tahlil Ekibi

MicroStrategy, bir blok zinciri tahlil grubu oluşturmak için harekete geçiyor. Adım MicroStrategy’nin Bitcoin ile ilgili birinci yazılım eseri olacak.

Şirket Cuma günü LinkedIn’de iş ilanı verdi. Firma bir Blockchain Data Analisti ve Blockchain Data Mühendisi alacağını açıkladı. Ayrıyeten iş ilanlarında ilgili bireylerin “Bitcoin için gelişmiş ölçümler ve öngörüler içeren bir tahlil platformu oluşturan bir gruba katılacaklarını” açıkladı.

MicroStrategy, geçen Kasım ayında blok zinciri data eserleri oluşturmaya olan ilgisini ima etmişti. Hatta o vakitler yeni işe alımlara dair niyetini de belirtmişti. Yöneticiler o vakitler ilgi alanlarıyla ilgili bir açıklama yapmadılar. Dahası programın özellikleri konusunda büyük ölçüde sessiz kaldılar. Ayrıyeten bu gelişmeyi o sırada potansiyel bir bilgi sunumu olarak tanımladılar.

İşe Almalar

İkili işe almalar, nihayetinde yalnızca Bitcoin’in ötesinde dijital varlıklar için ticarileştirilmiş bir istihbarat teklifi manasına gelecek bir fotoğraf ortaya koyuyor.

MicroStrategy, genel, özel ve müsaadeli blok zincirleri konusunda tecrübeli analistleri istiyor. Bitcoin ağı halka açık ve izinsizdir.

MicroStrategy’nin yeni mühendisleri, bilgi hazinelerini “daha geniş kitlelerle” paylaşılabilen “görselleştirmelere” dönüştürebilen yazılımlar geliştirmekten sorumlu olacak.

Leave feedback about this

  • Kalite
X