Aralık 1, 2022
Ümraniye, İstanbul, TR
Altcoin

Binance’deki Bu 3 Altcoin Satış Baskısı Görebilir!

Kripto analisti Filip L’ye göre, Terra (LUNA), olabilecek en kötü zamanda teknik seviyenin yanlış tarafında. Analist, domino etkisinin Algorand (ALGO) fiyatının düşmesine neden olduğunu söylüyor. Ayrıca, boğaların bu konuda yapabileceği hiçbir şe olmadığını belirtiyor. Analist John Isige, Avalanch’daki artışın bir ölü kedi sıçraması olabileceğini kaydediyor. Analistlerin üç altcoin projesine ilişkin teknik analizlerini okuyucularımız için derledik.

“Altcoin fiyatı en az 11 gün risk altında”

LUNA fiyat hareketi sadece iki işlem gününde %2’den fazla düştü. Ayrıca, mevcut hareket hala bitmedi. Bu akşamki kazançlar yönü değiştirecek kadar büyük olmayacak. LUNA için 0,000306 dolar destek seviyesindeki başarısız hamle daha kötü bir zamanda gelemezdi. 8 Kasım’daki ara seçimler var. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere 2 Kasım’da ise Fed kararı gelecek. LUNA fiyat hareketi, önümüzdeki iki hafta içindeki bu iki büyük olayın insafına kalmış durumda.

LUNA, 02 Eylül’de tepeden başlayan 0,000306 dolar tutamacını desteklemiyor. %100 teknik olarak doğru olmasa da, 0,000314 dolardaki %38,2 Fibonacci seviyesi, şimdi 0,000306 doların altında kırılmaya neden olan bir reddi tetikledi. LUNA’nın yaklaşık 0,000290 dolarlık fiyat hareketiyle tercüme edilen bu iki ana olayın ışığında dolar güçleneceğinden, muhtemelen daha fazla aşağı yönlü hareket mümkün.

LUNA günlük grafik

Alternatif olarak, bazı ekonomik verilerin hala bir geri dönüşü tetiklemesi olası. Bunun da basit bir sıçramaya neden olması muhtemel. Fed’in artırımlarını yavaşlatmaya ve resesyon yerine yumuşak bir iniş yapmaya başlayacağına dair sinyal vermesi durumunda, bir altın kilit senaryosu olasılığı hala masada. Böyle bir senaryoda, yatırımcılar memnuniyetle risk varlıklarını alacaktır. Bu durumda LUNA’nın 0,00330 dolara yükselmesi mümkün.

“ALGO, yayılma etkilerinin mükemmel bir örneği”

Algorand’ın ECB ile doğrudan bir ilgisi yok. Ancak büyük merkez bankalarından biri hareket ederse veya piyasaları sarsan bir mesaj verirse, bunun yansımalarını hissediyor. Perşembe günü, ECB’nin faiz artırımı kararına ve avro bölgesi ekonomisine olan bağlılığına yönelik ‘topu tekrar bıraktığında’ olan buydu. Artırım bekleniyordu ve beklentileri karşıladı. Ancak ülkelerin kendilerini finanse ettiği yükselen faizleri kontrol etmek için parçalanma aracı konusunda sessiz kaldı. Bu da muhtemelen odadaki fil.

Altcoin fiyat hareketi, yatırımcıların, üzerinde durulmayan birçok konu ve sorundan dolayı hayal kırıklığına uğradığını gördü. Euroyu cezalandırdı ve doları daha pahalı ve daha güçlü hale getirdi. Bu da Algorand fiyat hareketinin zayıflamasına neden oldu. Altcoin Perşembe günü %3’ün üzerinde düştü. Ayrıca, kapanış ziline doğru 0,31 doların altına geri çekilme riskiyle karşı karşıya.

ALGO günlük grafik

Hala Algorand fiyatı lehine çalışabilecek bir unsur var. Bu da, önümüzdeki hafta büyük perakendecilerin ve diğer hizmetlerin ABD’deki kazançlarını bildirmeye hazır olmaları. Perşembe günü Meta ve Amazon ile yaşanan katliamdan sonra, bazı daha olumlu haberlerin kripto piyasasını destekleyen rüzgarlar yaratması olası. Bu, muhtemelen ALGO’nun Çarşamba gününün en yüksek seviyesi olan 0,35 doları tekrar göreceği anlamına gelir.

“Avalanche (AVAX), intikam peşinde koşuyor”

Alıcılar, aşağıdaki sekiz saatlik grafikte gösterildiği gibi, 200 günlük SMA’nın (Basit Hareketli Ortalama) (mor renkte) üzerinde ek bir dalgalanma yaşarsa, AVAX’ın teknik görünümünü yukarı yönlü değiştirmesi mümkün.

Bununla birlikte, bu hareketli ortalama, AVAX’ın arkasındaki momentumu emmesi muhtemel olan 18,00 dolarda önemli bir direnci pekiştiriyor. Bu alan, Eylül ayı başlarında kısa bir süreliğine de olsa destek işlevi gördü. Aynı seviyeyi yeniden yakalama çabaları sonuçsuz kaldı. Bu nedenle başka bir eğilimin tersine çevrilmesinin bariz olasılığı var.

AVAX sekiz saatlik grafik

Ayrıca, RSI (Göreceli Güç Endeksi), aşırı alım bölgesine girerse boğalara karşı durumu daha da kötüleştirir. Genel bir kural olarak, fiyatlar aşırı alım koşullarında düzelme eğilimindedir. Avalanche söz konusu olduğunda, RSI’ın aşırı alıma girip ardından çıkış yapmasına dikkat etmek ihtiyatlı olacaktır. Aşırı alım seviyelerinden nötr bölgeye yeniden giriş, yeni short pozisyonları tararken kazançları sabitlemek için iyi bir zaman.

Bununla birlikte, 200 günlük SMA’nın üzerinde bir kırılmanın, yükseliş trendini yeniden teyit etmesi mümkün. Ayrıca, yatırımcıların daha karlı long pozisyonlara girmesine izin vermesi olası. Muhafazakar traderlar için 22,00 dolar, potansiyel bir kar alma hedefidir. Ancak, aşırı derecede yükselişte olan yatırımcılar, AVAX’ın trendiyle 30,00 dolara hareket etme seçeneğine sahip.

Leave feedback about this

  • Kalite
X