•   Güzel Sözler Tümü
    Doğum Günü Mesajları Tümü
    Komik Sözler Tümü
    Ünlü Sözleri Tümü
   
   

  Ayva Çekirdeği İle Mucizevi Maskeler

  Sayfa Görüntüleme    61
   
  Ayva Çekirdeği İle Mucizevi Maskeler
   
  Whatsapp’ta Paylaş
   
  16.08.2018 13:19:32

  Ayva Çekirdeği İle Mucizevi Maskeler

   
   

  Ayva Çekirdeği İle Mucizevi Maskeler : Ayva ve ayvanın çekirdeği günümüzde cilde fayda sağlayan en önemli meyveler arasında yer almaktadır. Ayvanın etli bölgesi ve hatta çekirdekleri cildimiz için son derece önemlidir.Ayva Çekirdeği İle Mucizevi Maskeler için ayva çekirdeği ile hazırlanmakta olan bazı cilt maskeleri özellikle belirtmek gerekir ki yağlı ciltler için çok faydalıdır. Ayva çekirdeği cilde yumuşaklık kazandırır ve pürüzsüzleştirir. Ayrıca ayva ciltteki iltihabı da önlemede son derece etkilidir. Bunlara ek olarak ayva çekirdeği cildi son derece nemlendirir.

  Ayva Maskesi

  Malzemeler

  1 su bardağı gülsuyu

  1 yemek kaşığı meyan kökü

  1 çay kaşığı buğday tohumu yağı

  2 yemek kaşığı ayva çekirdeği

  Hazırlanışı

  Ayva çekirdeklerini ve doğranmış olan meyan kökünü gülsuyuna koyalım ve tam olarak 1 gece bekletelim. Diğer gün de çekirdekleri süzebilirsiniz. Sonrasında gül suyunu da buğday tohumu yağına ekleyin ve beraber bunları karıştırın. Karışımı parmak uçlarınız ile yüzünüze güzel bir şekilde sürün. 20 ila 40 dakika bekledikten sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Bu maske cildi nemlendirir ve kırışıklıkları da düzeltir.

   

  Ayva Çekirdeği İle Maske

  Malzemeler

  1.5 yemek kaşığı ayva çekirdeği

  1 yumurtanın akı

  Ayva çekirdeklerini ezin ve toz şekline getirerek yumurtanın ak kısmına ekleyin. Bunları beraber güzel bir şekilde karıştırın. Sonrasında bu karışımı yine yüzünüze sürerek 20 ila 30 dakika kadar bekletin. Sonrasında maskeyi yüzünüze uygulayabilirsiniz. Bu maske özellikle de yağlı ciltlere çok faydalıdır. Cilt üstündeki yağı dengeler ve yağ kalıntısı sebebi ile gözenekleri temizlemektedir. Ayrıca büyük gözeneklerinde küçülmesini sağlamaktadır.

  Ayva Maskesi 2

  2 yemek kaşığı toz ayva çekirdeği

  1-2 yemek kaşığı papatya suyu.

  %100 doğal olan papatya suyu bulamayabilirsiniz bu yüzden 2 poşet papatya çayını demleyin. Toz ayva çekirdeklerini de bu su ile karıştırın. Sonrasında merhem şeklinde bu karışımı yüzünüze sürün. Özellikle de sivilceleriniz var ise bu maskeyi kullanarak oldukça kısa süreler de sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz. Bu karışımı haftada 3 kere maske olarak kullanıp, sağlıklı bir cilde kavuşabilirsiniz.

   
   

  BENZER İÇERİKLER

   
   

  YORUM YAP

   

  Ad Soyad

  E-Mail

  Mesaj

  Güvenlik Sorusu : 12 + 3 = ?

   

   

  YAPILAN YORUMLAR

   
    HİKAYELER Tümü
    ŞİİRLER Tümü
    GENEL Tümü
    En Güzel Mesajlar Tümü
    Sosyal Medya Sözleri Tümü
    Film Dizi Sözleri Tümü
    Özel Günler Tümü
    Dini Sözler Tümü