Mayıs 18, 2024
İstanbul,Türkiye
Magazin

Beren Saat Kimdir?

Beren Saat, 1988 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Dizilerindeki özgün karakterleri ve canlandırdığı rolleriyle tanınan Türk oyuncu ve modellik yapan Beren Saat, kendine has stilini hafızalara kazıyor. Beren Saat’in birçok sevilen dizi ve filmde başrol oynadığına tanık olduk. Beren Saat, Başak Burcu olarak da bilinmektedir.

Beren Saat Kimdir?

Beren Saat, 7 Mart 1984 tarihinde Ankara’da doğmuş Türk oyuncu ve modellik yapmaktadır. Liseyi Ankara Üniversitesine başladığı tarihten itibaren kariyerine devam etmesini sağlamıştır. Ünlü olmadan önce bir güzellik yarışmasında ikinciliği elde etmiştir. Buradan sonra oluşturduğu koreografiler sayesinde ünlü olmuştur.

Beren Saat’ın Tiyatro Kariyeri

Beren Saat, 2003 yılında tiyatro kariyerine adım atmıştır. Tiyatro deneyimlerinden sonra televizyon kariyerine başlamıştır. İlk rolü Kaan Urgancıoğlu’nun Best Model Of Turkey ‘01 yarışmasındaki ikincilikti ve bu kısa sürede kariyerini hızlandırmıştı. Rol aldığı televizyon dizilerinden en önemlisi ilk başrolünü 2006 tarihli Gümüş dizisinde canlandırdı.

Beren Saat’ın Sinema Kariyeri

Beren Saat, 2008 yılında sinema alanına da girmiştir. İlk filminde “Aşkın Yolculuğu” adlı filmin başrolünü oynamıştır. Bu filmi izleyen herkes tarafından çok beğenilmiştir. Aynı yıl “Haberin Var mı?” filmi ile de sinema sektörüne katkı sağlamıştır.

Beren Saat’ın Modellik Kariyeri

Beren Saat, yıllardır modelliği de yapmaktadır. 2018 yılında Pantene markası için reklamını çekmiş ve bu sayede daha fazla insana ulaşmıştır. 2019 yılında ise, Koton markasının kampanyasının yüzü olmuştur.

Beren Saat’ın Ödülleri

Beren Saat, oldukça başarılı kariyeri boyunca çeşitli ödüller kazanmıştır. Örneğin;

13. İstanbul Film Festivali En İyi Kadın Oyuncu Ödülü:

Beren Saat, 2009 yılında “Aşkın Yolculuğu” filmiyle 13. İstanbul Film Festivali En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü kazandı.

Altın Portakal Film Festivali En İyi Kadın Oyuncu Ödülü:

Beren Saat, 2017 yılında “Kötü Çocuk” filmiyle Altın Portakal Film Festivali En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü kazandı.

57. Altın Kelebek Ödülleri En İyi Kadın Oyuncu (Dizi) Ödülü:

Beren Saat, 2019 yılında “Kara Sevda” dizisiyle 57. Altın Kelebek Ödülleri En İyi Kadın Oyuncu (Dizi) Ödülü’nü kazandı.

Beren Saat’ın Kişisel Hayatı

Beren Saat, arkadaşlarıyla ya da sevgilisi ile gezmeyi sever. Çok yoğun çalışma temposunda aksamalarını zaman zaman dinlenerek geçirir. Güzel bir evi vardır ve çok sevdiği evcil hayvanlarıyla birlikte vakit geçirmekten çok keyif alır.

Beren Saat, sosyal medyada oldukça aktiftir ve çok sayıda hayran kitlesiye sahiptir. Ona destek veren hayranlarıyla sık sık etkileşime girer ve çalışmalarıyla ilgili haberler paylaşarak onlarla iletişimi kuvvetlendirir.

Sonuç

Beren Saat, Türkiye’nin en çok konuşulan sanatçılarındandır. Kariyerinde başarılarını her geçen gün arttırarak hem sinemada hem de televizyonda kendisini kanıtlamıştır. Modellik yapmayı da ihmal etmeden kendisini geliştirmeyi başarmıştır. Kendisine çok yakın olan hayranlarıyla sık sık etkileşime girerek onlarla iletişim kurmayı sürdürmektedir.

Leave feedback about this

  • Rating