Ocak 30, 2023
Ümraniye, İstanbul, TR
Altcoin

Başarılı Analist Bu 2 Altcoin’in Yatırımcılarını Uyardı: Taarruz Olabilir!

Deneyimli kripto para araştırmacısı Lucas Nuzzi, tanınan altcoin Dogecoin ve Litecoin’in yatırımcılarını uyardı. Lucas Nuzzi, Dogecoin (DOGE)’in durumunun Litecoin’i (LTC) neden tehdit altına aldığını açıkladı. Lucas Nuzzi her iki ağın da muhtemel ataklara nasıl direnebileceğini de anlattı.

Lucas Nuzzi: Tanınan altcoin Dogecoin ve Litecoin taarruza uğrayabilir!

Ünlü kripto para araştırmacısı ve analisti Lucas Nuzzi, Dogecoin (DOGE) ve Litecoin (LTC) ağlarına yönelik mümkün bir hücum dizaynının yanı sıra bir dizi acil durum güvenlik teklifini paylaştı. Lucas Nuzzi’ye nazaran, 2014 yılında Dogecoin (DOGE) ağı madencilerden yoksundu ve %51 ataklarına karşı savunmasız hale geldi. Lucas Nuzzi hususa yönelik açıklamalarına şunları ekledi:

Geliştiriciler yardımcı bir proof of work (AuxPoW)  güncellemesi uyguladılar: Dogecoin (DOGE) madenciliğini emsal ağların bu süreciyle birleştirmek mümkün hale geldi.

Bu tahlil, birinci günden itibaren tartışmalıydı: Dogecoin (DOGE) madenciliği, büyük madencilik kuruluşlarına büyük ölçüde bağımlı hale geldi. Dolayısıyla bugün Litecoin (LTC) madenciliği çalışmalarının yüzde 95’i Litecoin (LTC) madencileri tarafından gerçekleştiriliyor. Bu durum, Dogecoin’in (DOGE) eşsiz rallisinin ortasında önemli bir sıkıntıya dönüştü.

Ünlü analist: Dogecoin’e büyük paralar koyacaksanız, dikkatli olmalısınız

Lucas Nuzzi’ye nazaran, Dogecoin (DOGE) fiyatındaki yüzde 1.200 artış, ağ güvenliğinin emniyetli bir göstergesi olan hash rate’ında vasat bir yüzde 15 artışla sonuçlandı. Böylece Lucas Nuzzi’ye nazaran, hem Litecoin (LTC) hem de Dogecoin (DOGE) ataklara karşı çok daha savunmasız hale geldi. Lucas Nuzzi, bu makus niyetli hücum için varsayımsal bir tasarım önerdi. Analiste nazaran, büyük ölçekli süreçlerin Blockchain’e dahil edilmesini önlemek için Litecoin’e (LTC) %51 saldırısı olabilir.

Kriptokoin.com olarak daha evvel bildirdiğimiz üzere, Dogecoin (DOGE) fiyatının çılgın rallisi göz önüne alındığında, ona saldırmanın kârı da artıyor. Bu nedenle analiste nazaran, tüm konsept saldırganlar için alımlı hale gelir. Lucas Nuzzi, onay müddetini artırmak için Litecoin (LTC) ve Dogecoin’i (DOGE) şiddetle tavsiye ediyor. Onay müddeti 24 saat olarak ayarlandığında, bu çeşit bir saldırıyı başlatmak 2 milyon dolara mal olacak. Bu ortada, günün sonunda Dogecoin (DOGE) ağı, 2021 açısından teknolojik ilerlemede olgunlaşmamış görünüyor. Ancak araştırmacı, bu türlü bir altcoin projesindeki risklerinin altını çiziyor:

Bu olgunluk ve ciddiyet eksikliği eğlencelidir, projenin bir parçasıdır… Fakat şayet milyarlarca doları Dogecoin’e koyacaksanız, dikkatli olmalısınız. Hayatın boyunca biriktirdiğin varlıkları bu türlü bir kripto paraya koyma…

Leave feedback about this

  • Kalite
X