Şubat 3, 2023
Ümraniye, İstanbul, TR
Altcoin

Balinalar Binance’deki Bu 2 Altcoin ile Milyonlar Kazandı!

Kripto balinaları, FTX’in iflasıyla trend olan 2 altcoin projesini manipüle ederek milyonlar kazandı. Bugün yaptıkları satışlarla fiyatları yarıya yarıya düşürdüler.

Altcoin balinaları milyon dolarlık karları cebe indirdiler

Bu ay iflas eden eden FTX ile birlikte kripto para piyasası yeni trendleri karşılıyor. Bilhassa merkezsiz platformlar ve borsalar, yaşanan olayların akabinde bir adım öne çıktı. DFi.Money (YFII), alışılmadık bir biçimde üst tarafta ivme kazanan DeFi projelerinden biriydi. Kasım ayı içinde 1,130 dolardan 4,300 doların üzerinde tırmanma fırsatı buldu. Yaklaşık 12 gün boyunca kırmızı mum olmadan %400 civarında kıymet kazandı.

Bu ivme son 48 saattir bilakis dönmüş durumda. YFII, 20 Kasım’a ek olarak bugünde %50’nin üzerinde bedel kaybetti. Süreçte 4.290 dolardan 1.650 dolara düştü. Şu anda 1754,1 dolar civarında süreç görüyor.

Kripto topluluğu, düşün gerisinde büyük yatırımcılar tarafından yapılan piyasa manipülasyonu olduğunu düşünüyor. Twitter’dan Lookonchain, manipülasyonun iki balinadan geldiğini öne sürdü. Komplonun 11 Kasım’da önde gelen bir yatırımcının ortalama 2.170 dolarlık bir fiyattan on iki gün boyunca kümülatif olarak günlük 18.4 milyon dolarlık YFII satın almasıyla başladığını argüman ediyorlar.

Balina daha sonra Çin borsası Huobi’deki fonların bir kısmını satış için Binance borsasına aktardı. Analiste nazaran, yatırımcı koini boşalttıktan sonra muhtemelen 7 milyon doların üzerinde para kazandı.

Binance listesinden SNM Coin’de balinaların elindeydi

Kriptokoin.com olarak Binance listesinin az bilinen altcoin projelerinden Sonm’de (SNM) neler yaşandığını aktarmıştık. Son 24 saat içinde YFII birlikte sert düşen altcoin’lerden başkası Sonm (SNM) idi. SNM, dün bir noktada %5000’in üzerinde paha kazandı. Fiyat kısa müddette 0,19 dolardan 13 doların üzerine çıktı. Lakin şu anda 1.24 dolardan süreç görüyor. Son 24 saatte nazaran %80’in üzerinde paha kaybetti.

Bazıları Binance’i yüksek spekülasyon içeren Sonm’i (SNM) delist etmemekle suçluyor. Altcoin, 19 Kasım Cumartesi günü fiyat yaklaşık 0,2 dolardan süreç görüyordu. Sonraki gün neredeyse 11 dolara yükseldi ve akabinde bugün 1,3 doların altına düştü. Bu rekor süratte şişen ve sönen, büsbütün şişmiş bir balondu. SNM tokenin daha evvel de misal formda yükseldiğini, lakin bu büyüklükte olmadığını belirtmekte yarar var. Örneğin, geçen yıl 28 Nisan ile 1 Mayıs ortasında 0,006 dolardan 1,12 dolara, yani dört gün içinde %1.700’e çıktı. 24 Mayıs’ta fiyat 0,2 doların altına geri döndü.

Leave feedback about this

  • Kalite
X