Artık WhatsApp üzerinden ilettiğiniz dosyalara açıklama ekleyebilirsiniz: Test aşamasında!

WhatsApp, test aşamasına taşıdığı yeni özelliğiyle beraber dosyalara açıklama eklemenize olanak sağlayacak.

Günümüzün en yaygın platformlarından birisi olan , ilettiğiniz dosyalara açıklama eklemenize olanak sağlayan özelliğin testlerine başladı. Özelliğin, özellikle kalabalık grup konuşmalarında iletilen dosyalardan ötürü oluşan kargaşanın önüne geçmesi bekleniyor. Test aşaması kısa sürede tamamlanıp tüm kullanıcılara dağıtımı yapılacak.

, beta ının kullanımına sunuldu

Beta programına kaydolan test , WhatsApp'ın bu özelliğini doğrudan kullanmaya başlayabilirler. Özelliğe öncelikli olarak yapılacak yenilikler ve iyileştirmeler, bu kullanıcılardan alınan geribildirimler doğrultusunda şekillenecek.

Beta programına kayıtlı olup özelliği deneyimleyen kullanıcıların ilk bildirimlerine göre, yeni özellik oldukça kullanışlı olsa da şu an için birtakım problemlere sahip. Söz konusu problemlerin giderilmesinin ardından kısa sürede tüm kullanıcılara dağıtılması bekleniyor.

Mevcut sürümde, sohbet içerisinde iletilmekte olan dosyalara ait açıklama metni WhatsApp tarafından otomatik olarak üretilmekte idi. Yalnızca isminin yer aldığı bu açıklama metni, çoğu yetersiz kalıp karışıklıklara yol açmaktaydı. Yeni özelliğin aktifleştirilmesiyle beraber bu sorunun çözüleceği öngörülüyor.

WhatsApp'ın test güncellemeleri, Play'in beta programı aracılığıyla dağıtılıyor. Bu tür özellikleri ilk olarak deneyimleyen kullanıcılar arasında yer almak için ilgili programa kaydolmalısınız.

İlginizi Çekecek Konular