Nisan 23, 2024
İstanbul,Türkiye
Apple

Artık WhatsApp üzerinden ilettiğiniz dosyalara açıklama ekleyebilirsiniz: Test aşamasında!

Günümüzün en yaygın iletişim platformlarından birisi olan WhatsApp, ilettiğiniz dosyalara açıklama eklemenize olanak sağlayan özelliğin testlerine başladı. Özelliğin, özellikle kalabalık grup konuşmalarında iletilen dosyalardan ötürü oluşan kargaşanın önüne geçmesi bekleniyor. Test aşaması kısa sürede tamamlanıp tüm kullanıcılara dağıtımı yapılacak.

Özellik, beta kullanıcılarının kullanımına sunuldu

Beta programına kaydolan test kullanıcıları, WhatsApp’ın bu özelliğini doğrudan kullanmaya başlayabilirler. Özelliğe öncelikli olarak yapılacak yenilikler ve iyileştirmeler, bu kullanıcılardan alınan geribildirimler doğrultusunda şekillenecek.

Beta programına kayıtlı olup özelliği deneyimleyen kullanıcıların ilk bildirimlerine göre, yeni özellik oldukça kullanışlı olsa da şu an için birtakım problemlere sahip. Söz konusu problemlerin giderilmesinin ardından kısa sürede tüm kullanıcılara dağıtılması bekleniyor.

Mevcut sürümde, sohbet içerisinde iletilmekte olan dosyalara ait açıklama metni WhatsApp tarafından otomatik olarak üretilmekte idi. Yalnızca dosya isminin yer aldığı bu açıklama metni, çoğu zaman yetersiz kalıp karışıklıklara yol açmaktaydı. Yeni özelliğin aktifleştirilmesiyle beraber bu sorunun çözüleceği öngörülüyor.

WhatsApp’ın test güncellemeleri, Google Play’in beta programı aracılığıyla dağıtılıyor. Bu tür özellikleri ilk olarak deneyimleyen kullanıcılar arasında yer almak için ilgili programa kaydolmalısınız.

Leave feedback about this

  • Rating