Kasım 29, 2022
Ümraniye, İstanbul, TR
Bitcoin

Analist: “Fiyat Düşerken En Varlıklı Cüzdanlara Bitcoin Akmaya Devam Etti”

Bitcoin (BTC) evvelki seansta yeni bir rekor kırdıktan sonra Pazartesi günü düştü ve günlük işlemciler ortasında kâr alma hissiyatında bir artışa işaret etti.

Bu analoji, Twitter’da bir xCeaser isimli analistin paylaştığı istatistiklerde görüldü. Anonim kişi, sırasıyla yeni oluşturulan ve etkin Bitcoin adreslerinin sayısında yüzde 11,5’lik ve yüzde 12’lik bir düşüş kaydetti. Öte yandan 1.000’den fazla Bitcoin’i olan cüzdanların sayısı yüzde 0.11 arttı.

Analist, şunları söyledi:

“Büyük para, piyasa sarsılırken tabandan satın alıyor. Her zamanki üzere.”

Bitcoin ayılarına karşı dayanıklılık

BTC/USD kuru, sonraki seanslarda düşmeden evvel; Pazar günü, tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 49.700 dolara yükseldi. Pazartesi gününe girerken ise parite, 45.850 dolar civarında düşük bir seans oluşturdu. Akabinde üst taraflı hareketlenip 48.000 doları geri aldı.

NewsBTC’de tahlillerini paylaşan Yashu Gola’ya nazaran bu fiyat hareketi gerçekleşirken BTC fiyatı 20 günlük üstel hareketli ortalama (yeşil) ve 50 günlük kolay hareketli ortalama (mavi) üzere değerli dayanak düzeylerinin altına kırmaya çalışırken, öncelikle ayılara karşı direnç gösterdi.

Bu, BTC/USD’nin 50.000 dolara hakikat diğer bir yükseliş teşebbüsü yapabileceği beklentilerini artırdı. Bu, paritenin elde etmeye çalıştığı lakin ulaşamadığı bir ruhsal amaç. Boğalar, 50.000 doların üzerindeki bir kapanışın fiyatları önümüzdeki seanslarda 65.000 dolara kadar yükseltebileceğine inanıyor.

Sırada yeni bir ATH mi var?

Bitcoin’in düşük bakiyeli cüzdanlardan güçlü cüzdanlara transferi, pazardaki uzun vadeli bir büyüme senaryosunu yansıtıyordu. Küçük traderlar, kısa vadeli kârları teminat altına almak için kripto para varlıklarını sattılar. Fakat, BTC’lerini büyük yatırımcılara teslim ettiler.

Ayrı bir grafikte, blockchain tahlil platformu CryptoQuant; borsalar tarafından tutulan Bitcoin ünitelerinin sayısında bir düşüş kaydetti.

Yukarıdaki manzara, Bitcoin fiyat eğilimleri ile kripto para ünitesi borsalarındaki rezervleri ortasında keskin bir negatif korelasyon gösterdi. Analiste nazaran kâfi BTC bakiyelerinin eksikliği, piyasaya yükseliş rüzgarları sağlama eğiliminde. Bunun zıddı de geçerli. Bu durum da analistin BTC için üst istikametli kestirimlerde bulunmasını sağladı:

“Tam manasıyla satış-tarafından likidite krizi yaşanıyor gözümüzün önünde. Elindekini Elon’a yahut Saylor’a satma. En azından bekle ve gelecek ay kaçınılmaz olarak 200.000 dolardan satın alacak olan Apple’a sat.”

Leave feedback about this

  • Kalite
X