Ocak 29, 2023
Ümraniye, İstanbul, TR
Bitcoin

ABD Bitcoin Piyasasında Bir Birinci: Blue Ridge Bank, BTC ile Tarih Yazıyor!

Blue Ridge Bank, müşterilerinin ATM’lerinde Bitcoin (BTC) alıp satmalarına müsaade veren birinci ticari banka olarak tarih yazıyor.

Blue Ridge Bank, müşterilerinin ATM’lerinde Bitcoin alıp satmalarına müsaade veriyor

Yeni yapılan bir açıklamada Virginia merkezli ticari banka Blue Ridge Bank, müşterilerin 19 ATM noktasından Bitcoin‘i “satın alıp kullanabileceklerini” duyurdu. ABD bankası, kripto para ünitesi özelliğini kullanıma sunmak için Bitcoin ATM yazılım sağlayıcısı LibertyX ve BluePoint ATM Solutions ile iştirak kurduğunu söylüyor. LibertyX’in kurucu ortağı ve CEO’su Chris Yim, müşterilerin bir müddettir klasik ATM makinelerinde Bitcoin satın alma yeteneği talep ettiklerini bildirdi. Chris Yim bahse yönelik şunları söyledi:

Tüketiciler yıllardır bankalarından BTC satın alma imkanı istiyorlar. BRB’nin ülkede ATM’lerinde Bitcoin hizmetleri sunan birinci banka olmasından gurur duyuyoruz.

Blue Ridge’in ATM’lerindeki Bitcoin özelliğine erişmek için, ilgilenen kullanıcıların LibertyX uygulamasını akıllı telefonlarına yüklemeleri gerekecek. Bu ATM  makineleri, kartı veren bankadan bağımsız olarak, kabul edilen bir ATM kartına sahip olan herkes tarafından kullanılabilir. Diğer olağan ATM hizmetleri her zamanki üzere devam edecek.

Blue Ridge, ATM’lerinde Bitcoin erişimi sunan birinci ABD ticari bankası!

BluePoint ATM Solutions CEO’su Wade Zirkle, bu çeşit fintech hizmetlerine olan talep artmaya devam ettikçe daha klasik finans kuruluşlarının Blue Ridge’in liderliğini takip etmesini bekliyor. Wade Zirkle hususa yönelik şunları söyledi:

Daha fazla topluluk bankasının ve kredi birliğinin şubelerinde buna misal yenilikçi fintech tahlilleri talep edeceğini varsayım ediyoruz…

Blue Ridge, ATM’lerinde BTC erişimi sunan birinci ABD ticari bankası olsa da sadece kriptolu ATM’ler yedi yıldan fazla bir müddettir piyasada mevcut. Dünyanın birinci Bitcoin ATM’si 2013 yılının Ekim ayında Kanada’da başladı. Coin ATM Radar’a nazaran, ABD’deki toplam BTC ATM sayısı şu anda 12.885’tir. Ayrıyeten bu sayı, dünyadaki rastgele bir ülkenin sahip olduğu en yüksek BTC ATM’si sayısıdır.

Leave feedback about this

  • Kalite
X