Ocak 30, 2023
Ümraniye, İstanbul, TR
Bitcoin

50 Bin Doları Kıran Bitcoin Öteki Bir Yükseliş İçin mi Hazırlanıyor?

Bitcoin (BTC) fiyatı, Binance Futures da dahil olmak üzere büyük vadeli süreç borsalarında tarihte birinci kere 50.000 doları aşmıştı. Yazım sırasında, büyük spot piyasalarda da 50.000 düzeyini aşmış görünüyor. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Bitcoin, MicroStrategy’nin daha fazla BTC satın almayı planladığını bildirmesiyle yükselişe geçti.

Daha fazla yükseliş muhtemel mı?

16 Şubat’ta, Bitcoin fiyatı Coinbase’te 49.556 dolara kadar yükseldi ve 50.000 dolarlık direnç alanını aşma konusundaki ikinci teşebbüsünü işaret etti. Lakin 49.556 dolara ulaştıktan sonra BTC, birkaç saat içinde yaklaşık %3,5 oranında düşüşle keskin bir geri çekilme gördü. Akabinde, TSİ 15:30 civarında 50.000 doları aştı.

CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, Bitcoin’in 50.000 doları geçme çabasının “Coinbase balinaları (USD) ile Stablecoin balinaları (USDT)” ile ilgili olduğunu açıkladı.

Coinbase prim endeksi. Kaynak: CryptoQuant

Ki, Bitcoin’in sabah 50.000 doları reddettiği sırada negatif bir Coinbase primi olduğunu vurguladı. BTC’nin net bir formda geçmesi için, negatif primin “soğutulması” gerektiğini açıkladı. Birinci reddedilmeden bu yana, Coinbase primi istikrar kazandı ve Binance’in Tether fiyatı ile pariteye ulaştı. Coinbase, ekseriyetle birden fazla gün Tether’den daha yüksek bir Bitcoin fiyatına sahiptir, lakin prim, negatiften nötre geri döndü.

Bitcoin fiyatında sırada ne var?

Dahası, tanınan bir anonim kripto para trader’ı olan Mac, Bitcoin’in 50.000 doları aşıp yeni bir dayanak alanı oluşturacağını söyledi. trader, potansiyel bir senaryonun 50.000 doların üzerine çıkması, 52.000 dolara yükselmesi ve yeni bir takviye düzeyi oluşturması olacağını söyledi:

“Yeni bir üs inşa edilmek üzere. Benim için ülkü bir senaryo. Piyasanın şu anki durumuyla birlikte 52.000 dolara dokunabilir. Konsolidasyona devam edebilir ve daha yükseğe çıkabiliriz.”

50 bin doların aşılacağı birçok trader ve analist tarafından iddia edilirken; fonlama oranı, çok kalabalık bir vadeli süreç piyasasına işaret ederken trader’lar 52.000 dolara ulaşılmasının akabinde düzeltme bekliyor.

Leave feedback about this

  • Kalite
X