Şubat 3, 2023
Ümraniye, İstanbul, TR
Kripto Koin

2023 Yaklaşırken Alınacak En Güzel Kripto Para Hangisi? (Sponsorlu)

Kripto para piyasası, 2022’de çok sayıda yüksek profilli platformun buharlaşması ve geride hayal kırıklığı bırakmasıyla birtakım sert darbeler aldı. Bununla birlikte, umut sonsuza kadar vardır – ve tarihten öğrendiklerimizi uygulamak çok değerli olsa da – gözlerimizi kripto için çok daha parlak bir 2023’e çevirmeliyiz.

Bu yazıda, 2023’e girerken satın alınacak en düzgün kripto paranın hangisi olduğuna inançla karar vermenize yardımcı olmak için şu anda kripto pazarında bulunan yahut kripto pazarında büyük yankı uyandırmak üzere olan 6 gelecek vaat eden para ünitesini inceleyeceğiz.

Daha ince detaylarla bakarak ve şu anda piyasadaki en uygun seçeneklerden kimilerini keşfederek, hangisinin yatırım profilinize ve zevkinize en çok hitap ettiğini keşfedebileceksiniz. Daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edelim.

1) Metacade (MCADE) – Genel Manada En Uygun Platform Olarak Tacı Devralıyor

, Metacade olarak bilinen metaverse’e giren inanılmaz yeni bir platformun mahallî para ünitesidir. Platform, ihtilal niteliğinde bir sanal oyun merkezi olması temel vizyonu etrafında dikkat alımlı derecede etkileyici oyun merkezli özellikler sunması nedeniyle birçok yatırımcının radarında.

Kullanıcıların – hem oyuncular hem de kripto meraklıları – büyüyen bir harika oyun kitaplığına erişmek için sıraya girecekleri ve oyun sanayisindeki oyunların gelecek jenerasyonu olmaya odaklanan özel bir ortamda olmanın avantajlarından yararlanacakları topluluk merkezli bir proje sunmayı vaat ediyor.

Daha en başından topluluğa verdiği takviyeyle Metacade, yaptıkları şeyden ödül kazanma potansiyellerini hızlandırarak kullanıcılarını platforma her seviyede katılmaya davet ediyor. Kullanıcılar incelemeler yazarak, tartışmalar başlatarak, play to earn oyunlara erişerek ve hatta gelecek vaat eden oyunları test etmeye yardımcı olarak, birtakım MCADE token getirisi elde etmek için güçlü seçeneklere sahip.

Metacade, sırf kullanıcıları değil, birebir vakitte Metagrants isimli yenilikçi bir create-to-earn düzeneği aracılığıyla oyun geliştiricilerini de saflarına katılmaya teşvik ediyor. Bunlar, direkt Metacade topluluğunun oylarıyla seçilen Metacade oyunları için fon sağlıyor.

Metacade, oyun topluluğunun istek ve gereksinimlerini ele alarak, onların direkt girdilerini ve geri bildirimlerini alarak, oyun salonunu topluluğun muhakkak oynamak istediği oyunlarla doldurmak için alımlı bir sürdürülebilirlik modeli yaratıyor.

İçinde topluluk liderliğindeki özelliklere sahip, oyuncu tarafından onaylanan bir oyunlar bütünü hayal edin. Olasılıklar tam manasıyla akıllara sakinlik veriyor ve geleceğe yanlışsız ilerledikçe Web3 oyunları için gerçek bir inovasyon haline gelecek.

Ön satış tüm süratiyle devam ederken, erken rezervasyon fırsatları bitmeden çabucak web sitelerine gitmenizi öneririz.

>>> Metacade ön satışına katılabilirsiniz <<<

2) Bitcoin (BTC) 2022’de Şimdiye Kadar Düşüş Gösterdi

Bitcoin’in gerçekte ne kadar kıymetli olduğuna dair süregelen tartışma, 2022’de daha da ağırlaştı. BTC tokeni, tüm kripto paraların en ünlüsü ve en kıymetlisidir, fakat kıymetinin fiyat bakımından kıymetli ölçüde düştüğü sıcak bir yıl geçirdi. Bu son düşüş trendinin hakikaten devam edip etmediği büyük bir soru.

Bazı beşerler BTC’yi 2022’nin sonunda satın alınacak en uygun kripto para olarak görüyor, zira mevcut fiyatıyla onu indirimli olarak almak mümkün. Öte yandan, başkaları daha da düşebileceğini düşünüyor ve 60.000$ üzerindeki doruklara kadar yine tırmanmak için kâfi içsel kıymete sahip olup olmadığını sorguluyor. Kimi analistler, BTC’nin büsbütün sıfıra düşebileceğini öne sürecek kadar ileri gitti. Her baştan bir ses çıkıyor.

Bitcoin’in bugüne kadarki inanılmaz derecede değişken fiyat geçmişi, bize kaç kişinin bu token ile büyük kârlar elde ettiğini, başkalarının ise büyük meblağlar kaybettiğini gösteriyor. 2023’te tekrar kıymet kazanmaya başlayıp başlamadığı şimdi aşikâr değil, fakat önümüzde daha farklı vakitlerin olduğu kesin üzere görünüyor.

3) Ethereum (ETH) Birleşmesini Tamamladı, Pekala Ancak Ne Değerine?

En bedelli ikinci kripto para olan ETH, Ethereum blok zincirinde çalışıyor ve son aylarda The Merge olarak bilinen büyük bir yükseltmeden geçerek tüm haberlerde yer aldı ve kimileri bu birleşmenin onu daha sürdürülebilir hale getirerek daha parlak bir geleceğin kapılarını açacağını söylüyor.

Birleştirme, bu esaslı blok zincirini, güç tüketimini %99’un üzerinde azaltan, güç açısından daha verimli bir proof of stake modeline taşımayı içeriyordu. Bu para ünitesinin destekçileri, bu gelişmenin onu daha ölçeklenebilir hale getirdiğine ve gelecekte onu Bitcoin’den daha kıymetli hale getirebileceğine inanıyor.

Ancak ETH de birden fazla büyük kripto para üzere 2022’de kan kaybetti ve kıymetinin yarısından fazlasını yitirdi. Güç açısından verimli bir akıllı kontrat tahlili olarak potansiyelinin kıymetine şimdi yansıyıp yansımayacağı tartışmaya açık – pek çok kişi bunun ne işe yaradığını sahiden anlayan gereğince insan olup olmadığını merak ediyor, lakin 2023 katiyen bize gösterecek.

4) Shiba Inu (SHIB) Metaverse Çıkartmasına Başlıyor

Shiba Inu (SHIB), 2021’de birinci defa piyasaya sürüldüğünden beri her vakit keskin görüş ayrılıkları yaşadı. Bir internet meme’i koini olarak, kimilerinin alaylarına bahis oldu, lakin başkaları tarafından kararlı bir halde el üstünde tutuldu, lakin nihayetinde net, pratik bir emelin olmaması şimdiye kadarki ilerlemesini sınırlamış olabilir. Buna karşın hala Dogecoin katili olarak isimlendiriliyor ve piyasaya çıkışından bu yana önemli fiyat artışları gösterdi.

Bu koinin destekçileri ve süratli kâr elde etmek isteyenler para akıtmaya çalıştıkça, gelecekte mutlaka daha fazla fiyat değişkenliği olacak. Bununla birlikte, fiyatı büyük ölçüde büyük aktörlerle ilgili haberlere yahut çalkantılı yatırımcı görüşüne bağlı olan Shiba Inu’nun uzun vadeli bir pahası olup olmadığı sorusu yanıtsız kalmaya devam ediyor.

Küçük Shibaların içinde yaşayacağı bir metaverse enkarnasyonu olan The Shiberse bunu potansiyel olarak 2023’e girerken satın alınacak daha âlâ kripto paralardan biri haline getirebilir. Şimdi ince detaylar kamuoyuyla paylaşılmadı, lakin ekosisteme kıymet katmak için tasarlanmış birçok sürükleyici özellik ile büyüyen play-to-earn oyunları için oyun trendine nazaran modellenmiş üzere görünüyor.

5) Dogecoin (DOGE) İnternet Meme’i Koinleri Kategorisinin Öncüsüydü

En tartışmalı dijital para ünitelerinden biri olan Dogecoin, süratli büyüme periyotlarının yanı sıra birtakım baş döndürücü fiyat düşüşleriyle 2013’ten beri piyasada. Bir latife olarak başlayarak kripto paraları tiye almayı amaçlamıştı, fakat bunun yerine pek çok meraklısı ve nefret edeni ile internet meme’i koinleri diyebileceğimiz yeni bir çeşidin ortaya çıkmasını sağladı.

DOGE’nin ünlüler de dahil olmak üzere büyük bir istekli meraklı topluluğuna ilham verdiğini açıkça görebiliyoruz – lakin büyümesini sürdürmek için yeni alanlara girmek ve yeni yatırımcıları çekmek için daha güçlü bir stratejiye sahip olması gerekiyor. Kullanımı açısından, DOGE süreçleri sahiden de Bitcoin’den daha süratli, fakat genel kanı hala mükemmel olmak için şimdi gereğince fazla şey sunmadığı tarafında.

Tıpkı tokenler üzere, DOGE’nin fiyatı da büyük ölçüde piyasa hassaslığına dayalı ve çılgınca sallanabiliyor, bu da onu tehlikeli, iki ucu keskin bir kılıç yapıyor. Analistler, gelecek yılın gerçek kazananları ortasında olup olmayacağı konusunda bölünmüş durumdalar, fakat 2023’e yaklaşırken muhakkak göz önünde bulundurmanız gereken bir proje.

6) Cardano (ADA) Yeni Mukaveleler ve Uygulamalarla Akıllılaşıyor

ADA tokeni, Cardano ağının lokal para ünitesidir ve şu anda proof of stake metodunu kullanan en büyük kripto paralar ortasında sayılmaktadır. 2017’den beri piyasada ve etkin token sahiplerini ödüllendirmek için bir konsensüs düzeneği kullanıyor.

ADA tokenine olan talep umulduğu kadar güçlü olmasa da, genel piyasa trendi, genel olarak kıymet kaybetmesinde değerli bir rol oynadı.

Gelecekteki beklentilere gelince her şey, Cardano’nun merkeziyetsiz finans projeleri yahut başka uygulamalar için ağındaki akıllı kontratların sayısını artırmaya ne kadar süratli girebileceğine bağlı. Büyüyen bir bölümde çok çeşitli muhtemel kullanım alanlarıyla, Cardano’nun 2022 sona ermeden satın alınacak en âlâ kripto paralardan biri olarak neden bu listede yer aldığını anlamak epeyce kolay.

Sonuç – Metacade Gelecek İçin Bir Yıldız Olarak Parlıyor

2022’nin güçlü geçmesine karşın, Metacade üzere küllerinden doğan ve bize 2023’e girerken kripto pazarlarının hala gelişmeye hazır olduğunu gösteren pek çok orjinal ve son derece yaratıcı yeni proje var.

Detayları incelediğimizde, Metacade’in kapsamlı, çok istikametli hizmet programı ve üretimi hızlandırırken kendisini desteklemek için ilgi cazip topluluk tabanlı geliştirme modeli ile şu anda satın alınması gereken en yeterli kripto para olduğu çok açık. Şu anda mevcut olan her şeyden daha fazla uygulanabilirlik sağlayan bir konsepte sahip sağlam bir oyun platformu olacağı iddia ediliyor.

Metacade’i metaverse’te oyun oynama tabanı üzerine inşa etmek, 2023 ve sonrasında patlamaya hazırlanan en süratli büyüyen pazarlardan birine girerek uzun ömürlü olmasını sağlar. İnternette büyüyen bu tutkulu hareketle, tüm işaretler açıkça MCADE tokeninin bir sonraki büyük kazanan olacağını gösteriyor.

1USDT karşılığında 125MCADE sunan bir beta ön satış ile Metacade’e erken giriş yapmak çok kıymetli. Toplamda yalnızca 9 evre ve her basamakta artan fiyatla – son basamak 1USDT karşılığında sadece 50MCADE sunuyor – erken başlayan yatırımcıların yararlanmasını bekleyen büyük bir fark. Bu akıllara sakinlik veren tokene mümkün olan en kısa müddette bir göz atmanızı kıymetle tavsiye ederiz!

Metacade ön satışına katılabilirsiniz.

Leave feedback about this

  • Kalite
X